İlk Chrome OS Masaüstü Bilgisayar

Xi3’ten küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk, yani Chromium PC.

Bu küçük masaüstü bilgisayar aslında Windows 7 veya Suse Linux işletmek üzere tasarlanmıştı ancak üretici Xi3 firması, geçen temmuz yaptığı bir açıklamayla, bilgisayarın Chrome OS seçeneğiyle de sunulacağını açıklamıştı.

Chromium PC

Chromium PC

Zevkler kişiden kişiye değişebilir elbette ancak Chromium PC‘yi salonunuzda, eski dizüstünüze nazaran, daha bir gönül rahatlığıyla sergilemek isteyeceğinize eminiz. Bu küçük kasa her yanıyla modüler olmak üzere tasarlanmış. İçindeki basit bir kartı değiştirerek işletim sistemi değiştirebilieceğiniz gibi, yan yana getirdiğiniz birimlerle ölçeklendirilebilir bir işlem gücü mimarisine de sahip olabilirsiniz.

Chromium PC’nin özellikleri tam kesinleşmiş değil ancak şu anki Windows/Linux sürümleri 8-25 W arası değişen, tek veya çift çekirdek AMD Athlon işlemciler kullanıyor. Bilgisayarda altı USB, iki eSATA giriş, DisplayPort, DVI arayüzü, Ethernet, video/audio ve güç bağlantıları olması planlanıyor. Kendisi küçük olsa da fiyatının küçük olmasını beklemeyin. 850 USD’den başlayacak fiyatların, daha hızlı işlemci ve 128 GB SSD içeren sürümde 1500 USD’ye kadar çıkması bekleniyor. Diğer özelliklerinin yanında krom kaplamalı kasa da isterseniz 30 USD daha gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın