İlginç Tasarımlı Dört Kasayı Karşılaştırdık

İlginç Tasarımlı Dört Kasayı Karşılaştırdık

Her ne kadar eşyalarımızı özelleştirmek için çoğumuzun yeterli zamanı ve kişisel becerisi bulunmasa da hepimiz diğerleri tarafından ilgi toplamak isteriz. Kullandığımız arabalardan tutun da giydiğimiz elbiselere kadar her şeyimizi ilgilendiren bu durum bilgisayarımızın dış görünümünü seçmemizde de etkili oluyor.

Hatta bilgisayarınıza âşıksanız odanızın görünümü ve estetik uyumunu bir kenara atıp, odanızda sadece bir bilgisayar kasası bile bulundurmayı yeterli görebilirsiniz. Mükemmel bir kasayı nasıl betimlersiniz? İnce eleyip sık dokuyan kullanıcılar bu soruya rahat bir yanıt veremeyebilirler, çünkü estetiğin yanında dâhili bileşenler, harici sürücülere erişim, soğutma ve gürültü gibi birçok etkeni de göz önünde bulundururlar. İşte burada sanatçılar, zanaatkârlar ve mühendisler arasındaki ayrımı fark ediyoruz: Bu gruplardan birine ait olanlar bile işe nereden başlayacaklarını bilemeyebilirler!

Kasa süsleme üstatlarının şu an ev yapımı kasalar hakkında birçok makale yayınlıyor olmasına karşın, hali hazırda üretilmiş bulunan standart kasalardan farklı alternatif kasalar bulabilmek için ilk önce birkaç TG Forumz üyesinden yararlandım sayılır. Bazı üyeler yerinde sorular sordu, bazıları ise bize gerçekten güzel cevaplar verdi ve sonuçta karşımıza ofiste karşılaştıklarınızda uzaktan yakından alakası olmayan birçok ilginç tasarımlı ürün çıktı.

Şimdi bu ilginç kasaların incelemesine geleneksel kasalara en fazla benzeyen modelle başlayalım.

3 Yorum

    • Hamdi Kellecioğlu

      Ne yazık ki bu kasaları Türkiye’ye getiren bir firma yok. Bu tür ilginç ürünleri ancak yurt dışında bulabilirsiniz. Oradan da buraya getirilir mi ,nasıl getirilir pek bir fikrim yok.

Bir cevap yazın