İleri Seviye Kullanıcılar İçin Yüksek Güç: 13 Güç Kaynağı Mercek Altında

Güç Kaynaklarında Değişim Rüzgarları

Bu yıl başındaki bir IDF ön incelemesinde gösterdiğimiz üzere, yeni güç kaynağı tasarımlarında, sabit disk ve optik sürücülere yönelik yeni Seri ATA güç konektörlerini de içerecek değişiklikler yer alıyor. Bu yeni güç kaynaklarında sadece Seri ATA konektörler değil, adaptörler de var. Çeşitli üreticiler Seri ATA güç konektörlerine sahip güç kaynağı modellerinin Temmuz sonu, Ağustos başı gibi çıkacağını söylüyorlar.

Bu fotoğrafta göreceğiniz gibi, Western Digital Raptor'da hem standart hem Seri ATA güç konektörleri var. En azından şimdilik bu Seri ATA'ya geçmek isteyenler için iyi bir şey; ancak yakında çıkacak yeni güç kaynaklarında standart olarak Seri ATA güç konektörleri bulunacak.

Bu fotoğrafta göreceğiniz gibi, Western Digital Raptor’da hem standart hem Seri ATA güç konektörleri var. En azından şimdilik bu Seri ATA’ya geçmek isteyenler için iyi bir şey; ancak yakında çıkacak yeni güç kaynaklarında standart olarak Seri ATA güç konektörleri bulunacak.

Ayrıca, mevcut güç kaynağınızı kullanabilmeniz için çeşitli dönüştürücülerin çıkmasını da bekleyebilirsiniz. Bu adaptörler standart güç konektörünü Seri ATA güç konektörüne dönüştürerek, iyi bir güç kaynağı için hatırı sayılır bir para ödeyip bir yandan da Seri ATA’ya geçmek isteyenlerin yatırımını koruyor. Sadece Seri ATA konektörlü sabit disklere ani bir geçiş olmayacak gibi görünüyor. Çoğu Seri ATA diskte, Seri ATA güç konektörünün yanında standart güç konektörünün de sunulduğunu gözlüyoruz. Bu kuşkusuz kısa vadede avantaj sağlıyor ama sonsuza kadar böyle olmasını da bekleyemeyiz.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    benım pc  cok ses cıkarıo ve 13 yasında olduğumdan dolayı :)) dediğinis şeylerden hiç bişe anlamadm  amcam dedi f8 bıse falan ama sımdı olmadığı ıcın yapamıorm kısaca anlatırmısıns f8 e basıp fan ayarları falan dıe bılıorm ama tam olarak fan ayarları yok orada onu bı acıklasanıs :)) şimdiden  teşekkurler

Bir cevap yazın