IGN 2009’un En İyileri Ödüllerinde Korkunç Hata

Oyun ve eğlence sektörünün en önemli site gruplarından biri olan IGN, 2009’un en iyilerini açıkladı. Haberimizin konusu elbette bu değil. Siteyi kontrol ederken gözüme çarpan inanılmaz hata.

Oyun, sinema ve eğlence sektörünü ilgilendiren onlarca kategoride yaptıkları seçimlerin tutarsız oluşunu bir kenara bırakalım. IGN, 2010 yılına gerçekten büyük bir gaf yaparak giriyor.

IGN’in 2009’un en iyi aksiyon filmi olarak seçtiği Taken filmi ne yazık ki 2009 yılına değil 2008 yılına ait bir film. Bu noktadan sonra listelerine göz atmayı bıraktığım için başka hangi skandallara imza atmışlar haberim yok. Ancak yüz binlerce okuyucusu olan ve birçok alt siteye sahip bu çaptaki bir sitenin böyle bir hataya imza atması affedilir cinsten değil.

IGN epic fail Taken

Siteye link vermek yerine bu hatayı, bir resmini buraya koyarak, ölümsüzleştirmeyi tercih ediyorum. Zaten neyi seçtiklerini bile tam olarak bilmeyen bu çok başarılı (!) internet sitesinin yaptığı diğer seçimleri merak ediyorsanız Google abi yardımınıza yetişecektir.

Son günlerde internet yayıncılığı yapan siteler o kadar vurdum duymaz oldular ki kime güveneceğimizi, kimi takip edeceğimizi şaşırır olduk. Biz söylüyoruz da sesimizi kim duyar ki?!

2 Yorum

Bir cevap yazın