İETT Otobüslerinin Sefer Bilgileri Cep Telefonuna Gelecek

İETT, akıllı ulaşım için otobüs sefer bilgilerini cep telefonlarına getiriyor.

İETT Logoİstanbul’da otobüs beklemek bazen çileye dönüşebiliyor; sefer saatinde kalkmayan otobüsler, sefer saatinden erken kalkıp durağa vaktinden önce gelen otobüsler, sefer saatinde hiç kalkmayan otobüsler v.s. Eğer otobüsle seyahat ediyor ve ulaşmak istediğiniz yere geç kalmak istemiyorsanız, bu tür sorunlar için hazırlık olmalısınız. Son bir çare taksiye atlamak için nakit para gibi…

Neyse ki, akıllı yaşam tarzının gün geçtikçe yaygınlaşması ile en azından karşılaşacağınız sorunları önceden belirlemeniz ve buna göre hareket etmeniz mümkün olabiliyor. İETT de benzer bir uygulama ile akıllı yaşam tarzını otobüsler için genişletiyor.

Star Gazetesinin haberine göre İETT, beş ay sonra Entegre Yönetim Sistemi (EYS) adı verilen bir sisteme geçecek. Konuyla ilgili Star’a bilgi veren İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, otobüs bekleyen yolcuları EYS sistemi ile SMS göndererek bilgilendireceklerini söyledi. Baraçlı, “On-line işlem, web ve mobil cep telefonu uygulamalarına geçiş konusunda çalışmalara devam ediyoruz. ‘Otobüs geliyor mu?’ sorusuna karşılık, vatandaş mesajla bilgilendirilecek.” diyor.

Bu sistemin hayata geçmesini merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın