IE9 Bu Ay İçinde Çıkıyor

Internet Explorer 9 logoUzun zamandır IE 9 haberleri okuyoruz ama anlaşılan artık sona çok yakınız. İnternette yayılan söylentilere göre Internet Explorer 9, 14 ya da 24 Mart’ta son kullanıcıya sunulacak.

Hindistan MSDN’in twitter hesabından yanlışlıkla yayınlanan bir tweet sayesinde uzun zamandır beklenen Microsoft’un en yeni internet tarayıcısının 23-25 Mart arasında Hindistan’da yapılacak Tech.Ed etkinliğinde duyurulacağı belirtiliyordu (tabi tweet hemen geri çekildi). Internet Explorer ve Windows Live’ın başında bulunan Brian Hall’ın 24 Mart’ta bir sunum yapacağından yola çıkarsak 24 Mart tarihi öne çıkıyor.

Ancak yayılan bir başka söylentiye göre 24 Mart’a kadar beklememiz gerekmeyebilir. Download Squad, Microsoft’un içinde yer alan kaynaklarından aldığı bilgiye göre Internet Explorer’ın final sürümünün 14 Mart’ta yapılacak SXSW konferansında duyurulacağını belirtiyor. IE’nin patronun Tech.Ed konuşması kadar önemli bir kanıt bu söylenti için de söz konusu. 14 Mart’ta Microsoft, bir IE partisi düzenleyecek. Resmi olarak buna “Web Güzelliği Kutlaması” ismi verilmiş ama akıllara hemen Microsoft’un aklında acaba başka şeyler mi var sorusunu geliyor.

1 Yorum

  1. Sezai

    Doğrusu Chrome gibi stabil, hızlı ve gereksiz tüm eklentilerden arınmış bir tarayıcı varken hiç bir platfordam diğer tarayıcılara ihtiyacım olmuyor.

Bir cevap yazın