IDéEFIXE.com ikinci el bilgisayar işine giriyor

Refurbishing, (yenileme, elden geçirme) yurtdışında oldukça yaygın bir pazarlama yöntemi olmasına karşın, Türk tüketicisi henüz bu kavramla tanışma fırsatı bulabilmiş değil. IDéEFIXE, “İkinci El Bilgisyar Şirketi” ile başlattığı ortak çalışma ile Türkiye’de ilk kez “elden geçirilmiş” bilgisayar ürünleri ile müşterilerine ulaşmayı hedefliyor.Nedir Refurbishing?

Herhangi bir nedenle üretim yerine geri dönmüş ürünlerin yeniden kontrol edilmesi, varsa mevcut kusurlarının giderilmesi, paketlenip hesaplı bir fiyatla yeniden pazara sürülmesi işlemine bu isim veriliyor. Bu sistem genellikle, teknolojinin çok hızlı geliştiği bilgisayar ve iletişim teknolojileriyle bağlantılı pazarlarda kendini gösteriyor.Sistem nasıl işleyecek?

IDéEFIXE ve “İkinci El Bilgisayar” refurbishing sistemini ikinci el masaüstü ve lapotop bilgisayarların yeniden değerlendirilmesinde kullanacak İşlem “piyasadan 2. el ürünlerin toplanması” ve “toplanan ürünlerin yenilenip satılması” olarak iki adımda gerçekleşecek.Birinci adım, ikinci el bilgisyarlarını satmak isteyen www.ideefixe.com üyelerinin, sitedeki online bir formu doldurarak, cihazlarının özelliklerini ve fiyat tekliflerini siteye göndermeleri ile başlıyor. “İkinci El Bilgisayar” şirketinin de danışmanlığı ile, eğer müşteriyle fiyatta anlaşılabilirse, ürün kendisinden satın alınıyor. Bu şekilde toplanan ikinci el cihazlar “İkinci El Bilgisayar” tarafından yenileniyor, ve yine www.ideefixe.com sitesinden satışa çıkarılıyor.

Bir cevap yazın