ICY BOX IB-MP309HW-B Video Oynatıcı

ICY BOX IB-MP309HW-B Video Oynatıcı

ICY BOX IB-MP309HW-B’nin tasarımı oldukça sade ve şık. Fırçalanmış siyah alüminyum dış yüzey ürüne oldukça hoş bir hava katıyor. Ürünün boyutlarının oldukça küçük olması oturma odanızda fazladan bir yer kaplamamasını sağlıyor. Kendi imkanlarınızla kuracağınız herhangi bir HTPC’nin bu ürüne göre büyük olacağı kesin.

Ürünün ön kısmında iki adet USB girişi, bir kızılötesi algılayıcı ve iki küçük LED göstergesi yer alıyor. Bu ışıklardan sağdaki güç durumunu soldaki ise sabit disk okuma/yazma durumunu gösteriyor.

Bağlantıların bolluğundan da anlaşılacağı üzere ICY BOX'ın desteklemediği arayüz neredeyse yok. Neredeyse dedik çünkü ürün eSATA desteği sunmuyor.

Bağlantıların bolluğundan da anlaşılacağı üzere ICY BOX’ın desteklemediği arayüz neredeyse yok. Neredeyse dedik çünkü ürün eSATA desteği sunmuyor.

Ürünün arka kısmıysa oldukça kalabalık: Soldan sağa sıralarsak bilgisayara bağlantı için bir USB 2.0 arayüzü, güç girişi, HDMI çıkış, kompozit ve S-Video çıkışları, YPbPr komponent çıkışları, S/PDIF koaksiyel ve optik çıkışlar, stereo ses çıkışları, açma/kapama düğmesi, RJ45 ağ girişi ve bir adet 4 cm soğutma fanı yer alıyor.

ICY BOX’ın üst kapağı açıldığında içine bir adet 3.5″ sabit disk takılabildiği görülüyor. Diski takmak son derece kolay: Hazır bulunan Seri ATA arayüzüne hafifçe iterek takmak yeterli. Kenarlarda bulunan sabitleme mekanizmaları diskin oynamasına engel oluyor. Bu mekanizmada herhangi bir şok emme sistemi olmadığından bazı hızlı diskler gürültüyü dışarıya verebilir. Ancak bu tür HTPC kullanımında hız yerine kapasite öne çıktığından son zamanlarda yaygınlaşan çevre dostu diskler kullanılarak olası ısınma ve gürültülü çalışma sorunlarının önüne geçilebilir.

ICY BOX IB-MP309HW-B Video Oynatıcı

ICY BOX IB-MP309HW-B Video Oynatıcı

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın