IBM’den Yeni Ekran Klavyesi Patenti

Bu klavye gerçekten ele kolay.

IBM‘in patentini aldığı bir “ekran klavyesi” tasarımı kullanıcınının tarzına uyum sağlayabiliyor. Birkaç egzersiz ile eğitilen klavye elde ettiği parmak temas alanı, parmak büyüklüğü ve temas noktası verilerini kullanarak size özel bir ekran klavyesi oluşturuyor.

IBM ergonomik ekran klavyesi

IBM'in ergonomik ekran klavyesi patenti.

Tuş boyutunu ve hizasını kişiye özel ayarlayabilen bu ekran klavyesi sayesinde kullanıcılar daha hatasız ve zahmetsiz metin girişi yapabilecekler. IBM’in bu patenti yeni bir tabletin habercisi olabilir mi sorusu ortaya atıldıysa da bu iddiaya ilişkin hiçbir ipucu yok.

4 Yorum

  1. partykid

    klavye sanal, mouse yok dokun dokunabildigin kadar mincikla dur ekrani o da sanal.
    aman virus girerse durumu kurtarmasi kolay olsun makinalar sanal…
    facebook twitter falan sosyallesme sanal… simdi cloud computing mevzusu var. buluttur gidiyor. yakinda bilgisayar kullanmadan once meteoroloji haberlerine bakcaz once… yeter nedir bu sanallik yaw… 486-dx2-100 makinam vardi ne guzel… adi ustunde hardware… hard – sert, vurdun mu dandun ses gelirdi. kasa 10 kilo cekerdi. 300mb harddisk vardi 2 kilo cekerdi… sb16-isa kart vardi kasaya sigmazdi. anakarta girsin diye sert bi cisimle hafif hafif sevmek gerekirdi harddisklere surtturmeden yerine otursun diye… aaaaahhhh ahhhh. simdi klavyem beni taniyacak ona gore sekil alacak 🙂 mikrosoft ergonomik klavye geldi aklima 2kg’da o cekerdi… aaahhhh…

Bir cevap yazın