I Am Alive’ın Ertelenme Sebebi Belli Oldu

Chicago, büyük bir depremle sarsılır. O görkemli şehir artık bir enkaz yığını haline gelmiştir. Chicago’nun renkli, rutin yaşamı gitmiş, yerini acımasız bir hayatta kalma mücadelesine bırakmıştır. I Am Alive, işte bu hayatta kalma mücadelesini konu alan bir oyun.

I Am Alive, ilk olarak 2008 E3’te duyurulmuş, oyunun çıkış tarihi 2010 olarak açıklanmıştı. Oyunun geliştiricisi de Darkworks’du fakat Ubisoft, oyundaki potansiyeli gördükten sonra Darkworks ile anlaşarak, oyunun kalanını bitirmesi için Ubisoft Shanghai’yı görevlendirdi. O günden bugüne oyundan ses soluk çıkmadı.

Daha önce ertelenen Ubisoft oyunlarını haber yapmıştık. Oyunların neden ertelendiği ise açıklanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’ın yaptığı basın toplantısı, I Am Alive‘ın neden ertelendiğini ortaya çıkardı. Yves Guillemot, I Am Alive ertelenme sebebi olarak, oyunun motorunun değiştirilmesini gösterdi. I Am Alive, Splinter Cell oyun motorunu kullanacak.

E3 2008 videosu ile bizi heyecanlandıran oyunun herhangi bir kazaya uğramamasını diliyoruz. Hafızalarımızı tazelemek adına E3 2008’te yayınlanan I Am Alive videosunu (youtube) sizlerle paylaşmak istedik.

Bir cevap yazın