Hyper 6: Altı Isı Yollu Ağır Soğutma Topu

Bir kilogram ağırlığında ve 121 mm. uzunluğunda: Coolermaster Hyper 6

Bir kilogram ağırlığında ve 121 mm. uzunluğunda: Coolermaster Hyper 6

İşlemci soğutucularıyla bilinen Coolermaster, neredeyse en ağır işlemci soğutucuyu sundu. Tam olarak bir kilogram ağırlığındaki Hyper 6, şimdiye kadar laboratuarımıza gelen işlemci soğutuculardan en ağır olanı. 121 mm. boyunda, yoğunlukla bakır kullanılarak yapılmış devasa soğutucu, bu anlamda bizi şaşırtmadı. Sadece hava deliği alüminyum. Böylesine ağır parça, özel bir kurma gerektirir. O yüzden Coolermaster, Soket 478 ve 754 anakartlar için özel bir birim (anakart arkasına yerleştirilmek üzere bir levha) içermekte. Ancak soğutucu Athlon XP için uygun değil.

İşlemciden ısıyı iletmek üzere Coolermaster, Hyper 6’nın üzerine toplam altı tane ısı yolu yerleştirmiş. Isı, 27 tane bakır yaprakla emilerek dolaşmakta olan havaya iletilmekte.

Soğutucunun ısı yolları

Soğutucunun ısı yolları

Hyper 6’yı özel yapan ise fansız olarak da kullanılabilmesi. Her şey aynı kalırken, 80mm’lik bir fan takılabilir. Kendi fan denetleme birimine sahip; fan hızını bir ayarlı direnç düzenlemekte. 3.5″ boşluğuna veya kasa arkasındaki kart yuvalarına takılabiliyor.

Bileşenler: Soğutucu, yerleştirme birimi, denetleme birimi için yuva ve 3.5" panoları.

Bileşenler: Soğutucu, yerleştirme birimi, denetleme birimi için yuva ve 3.5″ panoları.

Bir cevap yazın