Hydrophobia Steam ve PlayStation 3 Yolunda

“Oyunumuzu beğeneceksiniz başka yolu yok” Bölüm 2 mi geliyor?

Oyun dünyasını yakından takip etmeyen arkadaşlar neden böyle bir özet yazdığımı merak edeceklerdir. Hydrophobia, geçtiğimiz yıl Xbox Live Arcade üzerinden yayınlandığında birkaç oyun dergisi hariç bir hayli düşük puanlar almıştı. Bunun ardından oyunun geliştiricisi Dark Energy Digital yetkilileri, başta Destructoid sitesi ve Edge dergisi olmak üzere birçok site ve dergi hakkında ağır suçlamalarda bulunmuş; hatta dergi ve site yazarlarını cep telefonu ve e-posta yoluyla spam yağmuruna tutmuşlardı. Destructoid baş yazarı Jim Sterling, o günlerde konuyla ilgili şöyle bir tweet geçmişti.

Bok gibi bir durum. Bok demişken aklıma geldi, Hydrophobia’nın yaratıcı yönetmeninden altı cevapsız çağrım var. Ciddi söylüyorum!

Kısacası Dark Energy Digital, bazı oyun firmaları gibi oyuna verdikleri emeğin ardından aldıkları olumsuz eleştirileri gördüklerinde “biz nerede hata yaptık” demek yerine suçu başkalarına atmayı bir başka deyişle “oyunumuza yüksek puan vermeyecekseniz incelemeyin” demeyi tercih etmişti. Şimdi ise bu tartışmalı aksiyon oyunu Steam ve PSN yolunda. Tabii ki bazı iyileştirmelerle.

Hydrophobia screenshot

Hydrophobia, yağ gibi görünen suların arasında bir oraya bir buraya ateş ettiğimiz bir aksiyon oyunuydu.

Hydrophobia: Prophecy adını taşıyacak oyun, ilk oyundaki bölümlerin yenilenmiş halleriyle beraber birçok yeni bölüm içerecek. Dark Energy Digital’ın söylemiyle oyunun %70’i yeni olacak. Doğal olarak hikayenin de genişleyeceğini düşünebiliriz. Bununla birlikte oyunun büyük eleştiri alan siper sistemi de elden geçirilmiş.

Hydrophobia: Prophecy, PlayStation Move desteğiyle birlikte daha iyi grafiklere, daha gelişmiş su fiziklerine ve Steam versiyonu için oyunu durdurup rapor gönderebileceğimiz bir feedback sistemine sahip olacak.

Oyunun çıkış tarihi 8 Mayıs, fiyatı ise 10$ olarak belirlenmiş. Bana kalırsa Hydrophobia’ya bir şans daha verme vakti olabilir. Umarım Dark Engergy Digital yetkilileri de geçen sene takındıkları anlamsız tavırlardan ders almışlardır.

2 Yorum

  1. lazboy

    karater de tip yok ronaldinyo gibi:D bu oyun tutmaz is cikmaz bu oyundan karater modellemesi tipi filan igrenc Shadow Harvest: Phantom Ops diye dandik bir oyun var ona benziyor:D

  2. onur_

    xboxta bilmemkaç ms puanı bayılıp almıştım bu oyunu. farklı bir oyunmuş gibi görünsede oynayınca ne kadar rezalet olduğunu anlıyoduk. zahmet etmesinler bence

Bir cevap yazın