Hugo Chavez’den Zehir Zemberek Açıklamalar

Venezuela Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’in hedefi bu sefer oyun ve oyun bağımlıları oldu. Geçtiğimiz günlerde oyunların sebep olduğu sorunlara değinen Chavez oyuncuları kızdırdı. Aslında kendisine bu söylediklerinde hak vermiyor değilim. Ancak Chavez cidden işi abartmış.

Hugo Chavez oyunların gençlerin boş vakitlerini değerlendirmekten alı koyduğunu, şiddete yönelttiğini, uyuşturucu gibi zararlı maddelere özendirdiğini ve altın vuruş yaparak Playstation’un zehir olduğunu çıktığı bir TV programında söyledi. Haklı, kimse burada maval okumasın. Son yıllarda bilinçli oyuncular görmek çok güç. Her geçen gün bilgisayar/konsollar başında bağdaş kurup oturan, ileri geri sallanan, eli titreyen ve ağzı köpük saçan bireyler artıyor. Oyunlardaki hedeflerine ulaşamayanlar sağa sola saldırıyor.

Sayın Chavez haklı, şuan yaşayan ve kendisinin öldürülme emrinin (bkz. Mercenaries 2) yer aldığı bir oyuna sahip? Ek olarak Chavez söylemleri arasında “Bu kapitalizm, cehenneme giden yol.” gibi ince olduğu kadar ağır bir cümle de yer alıyor.

hugo chavez

Hür Wii Locaları 1. Geleneksel Toplantısından Bir Kare

Rahat durmadık, işin arka yüzünü araştırdık ve şaşırtıcı bilgilere ulaştık. Resmi olarak var olup olmadıkları bilinmeyen ve halen tartışma konusu olan Hür Wii Locaları toplantılarının geçen sene resimleri internete sürülmüştü. İşte bu resimler arasından Chavez’in resmi çıktı! Şok! Chavez’in elinde Wiimote var ve loca üyelerine konuşma yapıyor. Haberin konusu olan Chavez’in zehir zemberek açıklamaları içerisinde neden Playstation’a laf çarptığı belli oldu. Ayrıca Chavez Latin Amerika Birliği üyesi 32 ülkede kurulan ve adının Greenn360 olduğu Xbox 360’ı tanıtma harekatı facebook grubu üyesi olduğu bilgisine de ulaştık. Durum açık, al gülüm ver gülüm…

2 Yorum

Bir cevap yazın