HTC’nin 2010 Yılı Yol Haritası Sızdı: Sekiz Yeni Telefon Geliyor

HTC’nin 2010 yılında çıkaracağı cep telefonlarıyla ilgili bir broşür bazı meraklıların eline düştü. Bu broşür sayesinde HTC için söylenti devri kapanmış oldu. Broşüre göre seneye beş Android ve üç adet de Windows Mobile cep telefonu çıkacak. Bunlardan en ilgi çekici olanı 3.7″ AMOLED ekranı ve 1 GHz Snapdragon işlemcisi olan ve ayrıca 720p HD video çekimi yapabilen HTC Bravo.

HTC bu cep telefonlarını dört kategoriye ayırmış: Design/Lifestyle, Social, Performance ve Productivity.

Design/Lifestyle:

HTC Legend Özellikler

HTC Hero’nun selefi HTC Legend ve HTC Salsa. Legend’in optik pedi var ve Mart 2010’da çıkacak. Salsa küçük yapısıyla alışılageldik Android cep telefonundan farklı ve QWERTY klavyesi bulunuyor. Haziran 2010’da bekleyin.

HTC Salsa Özellikler

Social:

HTC Tide Özellikler

Nisan 2010’da çıkacak olan HTC Tide büyük ve dokunmatik bir ekrana sahip olsa da tuş takımıyla geleneksel cep telefonlarını andırıyor. HTC Buzz’un kapağı değiştirilebiliyor, 3.2″ ekranı  ve 5 megapiksel kamerası var.

HTC Buzz Özellikler

Performance:

HTC Bravo Özellikler

Bu kategoride sadece HTC Bravo bulunuyor. HTC Bravo bu sekiz telefon arasında en gelişmiş olanı: Snapdragon işlemcisinin yanı sıra 512 MB bellek ve 16 GB microSD hafıza kartıyla beraber geliyor. Nisan 2010’da duyurulması bekleniyor.

Productivity:

HTC Photon Özellikler

WinMo 6.5 tabanlı üç cep telefonu da broşürlerde yer alıyor demiştik: HTC Photon, HTC Trophy ve HTC Tera nisan-mayıs aylarında satışa çıkacaklar. Photon 3.2″ dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera ve 600 MHz Snapdragon işlemcisine sahipken, Trophy’nin QWERTY klavyesi, 3″ ekranı ve 5 megapiksel kamerası bulunuyor. HTC Tera kaydıraklı QWERTY klavyesiyle biraz Touch Pro2’yi andırıyor.  

HTC Tera Özellikler

Bir cevap yazın