HTC’den 6 Yeni Cep Telefonu Modeli

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden HTC, Mobile World Congress’te (Mobil Dünya Kongresi) HTC Sense teknolojisi ile geliştirilen 6 yeni telefonunu tanıttı.

HTC’nin tanıttığı cihazlar şöyle; HTC ChaCha, HTC Salsa, HTC Desire S, HTC Wildfire S, HTC Incredible S ve HTC Flyer.

Yavaş yavaş cihazlara göz atmaya başlayalım.

HTC ChaCha

HTC ChaCha

HTC ChaCha 480 x 320 çözünürlüğe sahip 2.6 inç dokunmatik ekrana sahip. Fiziki QWERTY klavyesiyle yazı yazmayı kolaylaştırmayı amaçlayan telefonun benzersiz, eğik bir tasarıma sahip. Otofokuslu ve LED flaşlı 5 megapiksel renkli arka kameraya ek olarak VGA ön kamera içeren HTC ChaCha’nın çift kamerasıyla fotoğraf/video çekmek ve görüntülü konuşma yapmak mümkün.

HTC Salsa

HTC Salsa

480 x 320 çözünürlüğe sahip, 3.4 inç boyutunda dokunmatik ekrana sahip olan HTC Salsa, tıpkı kardeşi gibi fotoğraf/video çekimi için 5 megapiksel arka kameraya ve görüntülü konuşma yapabilmek için ise VGA ön kameraya sahip.

HTC ChaCha ve HTC Salsa, gelişmiş Facebook destekleri ile öne çıkıyorlar. HTC ChaCha ve HTC Salsa üzerinde, içeriğe duyarlı tasarlanan Facebook tuşu, içerik paylaşımında ya da güncellemeler olduğunda ışıkla hafifçe uyarı veriyor. Tuşa tek dokunuşla durumunuzu güncelleyebiliyor, fotoğraf yükleyebiliyor, internet sitesi paylaşabiliyor, dinlediğiniz parçaları gönderebiliyor, bulunduğunuz yeri işaretleyebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Örneğin, telefonunuzla arkadaşlarınızın fotoğraflarını çekip sadece tek tuşa basarak anında Facebook’a yükleyebiliyorsunuz. Veya telefonunuzla dinlediğiniz müziği tek tuşla arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Uygulama aracılığı ile dinlediğiniz şarkı Facebook üzerinde otomatik olarak tanımlanarak paylaşılıyor.

En son sürüm Android Gingerbread 2.3.3’e sahip bu cihazlar, ayrıca HTC Sense deneyimi aracılığı ile Facebook mobil deneyimini yaşamak için en son HTC Sense özelliklerine sahipler. Telefonla arama yaptığınızda ekran arkadaşınızın statüsünü ve fotoğraflarını görebiliyor, hatta yaklaşan doğum gününü bile haber alabiliyorsunuz.  Aynı güncellemeler bir Facebook arkadaşınızdan telefon geldiğinde de görüntüleniyor. Ayrıca telefon rehberinizde bulunan kişilere Facebook üzerinden ulaşmanız veya yeni Facebook markalı kısayollar ile cihazınızı kişileştirmeniz sağlanıyor.

Bir cevap yazın