HTC HD2 Windows Phone 7 Desteklemiyor mu?

Daha önce eğer bir HTC HD2 sahibiyseniz, Windows Mobile 7 yeni adıyla Windows Phone 7 piyasaya sürüldüğü zaman, işletim sisteminizi ücretsiz olarak Windows Mobile 7’ye yükseltebileceğinizi haber yapmıştık. Fakat gelen son haberler HTC HD2 sahiplerinin keyfini kaçırabilir.

APC dergisine konuşan Microsoft Mobile İletişim Genel Müdürü Natasha Kwan, HTC HD2 Windows Mobile 7’e yükseltilebilmek için yeterli değil çünkü “ön tarafta üç tane düğmesi yok” demiş

Kwan’ın bahsettiği tuşlar Home, Back ve Search. Görünüşe göre HTC HD2 ön panelinde beş adet tuş olmasına rağmen Search tuşu yer almıyor. Ayrıca, Microsoft Avustralya ticari faaliyetler başkanına göre; Windows 7 telefonlarda olması gereken bazı donanım bileşenleri HTC HD telefonlarda yer almıyor.

HTC HD2 ile beraber Windows Phone 7 kullanabilecek miyiz? Sanırım ,bu sorunun kesin cevabını Windows Phone 7 çıkmadan öğrenemeyeceğiz. Fakat HTC HD2 gerçektende Windows Phone 7’e yükseltilemeyecekse, bu durum HTC için prestij kaybı olur.

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

    bence bu haberin kaynağı sahte bir haber yapmış çünkü böyle bir iddia söz konusu bile olamaz. ne demek 3 tane tuş yok. işletim sistemleri için tuş zorunluluğu diye bir şey söz konusu değildir zaten. bunu program yazan herkes iyi bilir. arama tuşunuda ekran tuşu olarak kullanırlar. hem zaten resmi winmo7 tanıtım vidyosunda hd2 kullanıldı.

Bir cevap yazın