HTC HD2 İncelemesi

Teknoloji sürekli ilerliyor. Bu ilerlemenin en sıkı takipçileri de mobil çözümler oluyor. Hızlı bir sirkülasyon ile kullanıcılar sahip oldukları cep telefonu modellerini sürekli değiştirerek, mobil çözümlerin teknolojiden beslenmelerine önayak oluyorlar. Bu son teknolojilerden en iyi faydalanan HTC HD2 mobil çözüm merkezini, siz en son teknoloji meraklısı okuyucularımız için inceledik.

HTC HD2 - 2

HTC HD2 için mobil çözüm merkezi sıfatını yakıştırmamızın sebebi ise sadece bir cep telefonu yönü ile öne çıkmıyor olması. Birçok kulvarda iddialı olan bu cihazı ayrıntılı bir şekilde incelemeye çalışacağız. İnceleme içerisinde cep telefonu yetenekleri yanında, işlemcisi ile de öne çıkan cihazın gövde gösterisinden çıkarımlarımızı sizlerle paylaşacağız.

Unutmadan belirtmek gerekir ki SAR değeri insan vücudunda radyo dalgalarının bir etkisini gösterir ve 2 W/Kg değerinin üstü tehlikeli sayılmaktadır. HTC HD2 için SAR değeri; telefonu kulakta tutarak kullanırken 0.631 W/Kg’dır.

5 Yorum

 1. KLACID

  İncelem güzel olmuş ama bence eksiklerini az yazmışsınız. En üst seviye telefonmlardan biri olan HTC HD’nin güçlü işlemcisine rağmen kamera bu donım için aşağıda kalıyor. (8 veya12 Mp. olmalıydı.

  Video çekmi bir çok rakibine göre yetersiz.

  Boyut olarak daha geniş ekrna ve yapı kullanıldığı için elde tutuşu zor.

  İncelemede belirtildiği gibi işletim sistemi şu an için en kötü sistem durumu HTC’nin SENSE yapı ve teması kurtarıyor.

  Bence yukardaki eksikleri ve pil zaafı çok önemli zaaflar ve fiyatını albenisi yüksek olsadfa hak etmiyor.

  Benim önerim ya yeni I Phone’u bekleyin yada Samsung Wave’i bekleyin.

  Nokia 8 de süpriz at olabilir.

  Bekleyemem diyenlerede kendi önerim Samsung i8910 HD. İşlemci haricinde tüm özellikleri HTC HD2’den iyi.

 2. actasci

  KLACID sana katılamıyacağım, 5MP kamera kaliteli lens kullanımı ve kaliteli bir sensör kullanıldığı için çok daha üst seviye kameralarla karşılaştırabilir, ha vidyo konusunda haklısın, ses kalitesi çok çok yetersiz kalıyor ve çekim konusunda da iPhone 3GS kadar iyi değil. Ama dediğim gibi 5MP deyip bir kenara atamazsınız, iPhone’un 3.2MP kamerası dahi önizleme görüntülerde (zoom kullanılmadan) i8910HD den iyi çekiyor. iPhone bile diyorum. Ayrıca i8910’la karşılaştırmanız çok abes kaçmış kanımca, 3 telefonuda uzunca bir süre kullanmış biri olarak Symbian kullanan ve kasa tasarımı çoğu kişi tarafondan çin malı herhangi bir telefona benzeyen, bunun yanında gui’si sıkça çöken, hata ve buglarla dolu bir telefonu yukarda anlatılan telefonla karşılaştırmışsınız sonuçta. i8910’u sattım ama aktif olarak 3GS ve HD2 kullanıyorum, HD2’nin şuan kanımca tek eksiği bluetooth kulaklıktaki oldukça vasat performansı, çözüldüğü gün (eğer çözülürse) 3GS’imi satarım.

 3. Ziyaretçi

  Arkadaşlar benim bu telefon kullanıcılarına bir sorum olacak.

  Bu telefonu alma arifesindeyim fakat bu yazılanları okuduktan sonra şarj problemi kafama takıldı. ne kadar gidiyor bunun şarjı tam olarak çok mu sorunlu

 4. Ziyaretçi

  üstteki yorumu yazdıktan  yazdıktan 2 hafta sonra telefonu aldım 1 aydır kullanıyorum .batarya problemi yok. şu an türkiyede resmi olarak satın alabileceğiniz en iyi telefon. uzun süre değer kaybetmeyeceğine emin olabilirsiniz. iş dünyası için 1.numara. iş dünyasını çıkardıktan sonra yine 1 numara:)

Bir cevap yazın