HTC HD Mini İncelemesi

HTC HD Mini

Windows Mobile kullanıcılarını düşünen HTC, bize uzun zamandır yaşayamadığımız ufak ama akıllı telefon deneyimini HTC HD Mini’yi tasarlayarak yaşatmayı hedeflemiş. Bizde bu deneyimi sizler için inceleme sayfalarımıza dökmek gayretiyle mobil cihazı inceleme masamıza yatırıp, dikkatlice inceledik.

Daha önce incelediğimiz HTC HD2’yi size hatırlatmak isteriz. HD2’nin incelemesinin sonucunda HTC’nin mobil çözüm merkezi denilebilecek bir telefon ürettiğini ve kullanıma sunduğunun altını çizmiştik. Gerek donanımı, gerekse Windows temelli uygulamaları ile birçok soruna cevap bulabilen HD2’nin ufaltılmış ve taşınması kolaylaştırılmış modeli olan HD Mini’yi biraz abisiyle kıyaslayarak biraz da ufak olmasının avantajlarını göz önüne alarak inceledik.

İncelememiz içerisinde her zaman olduğu gibi donanım özellikleri, tasarım özellikleri ve yazılımsal özelliklere ayrı ayrı baktık. Yalnız Windows Mobile’ın 6.5 sürümü ile karşımıza çıkan HTC HD Mini’de pek bir değişiklik olmadığından incelemenin odağının telefonun taşınabilirliği olduğunu düşünmekteyiz ve bu düşüncenin üzerine gideceğiz.

GSM üzerinden çalışan cihazların yani telefonların insanlar üzerindeki olumsuz etiklerinden birisi olan SAR, HTD HD2’de 0,631 W/kg iken HTD HD Mini’de 0,722 W/kg’dır.

1 Yorum

  1. miraç

    ben bu telefonu alalı 2 gün oldu telefon hoşuma gitti ama bi sorun çıktı wifi ile sadece youtubeye giriyor baska hiçbir internetle olan birşeye baglantının olmadıgını söylüyor birde android root yapsak geri bu haline geri alabilirmiyiz 😀 🙂

Bir cevap yazın