HP’den Uygun Fiyatlı Dokunmatik LCD Ekran

Windows 7 çekirdeğini Vista’dan alsa da arayüzü Vista’ya oldukça benzese de en önemli farkı “Touch Pack” eklentisinde yatıyor. Diğer bir deyişle Windows 7 teknoloji tarihinde “dokunmatik ergonomi” çağını başlatıyor. Windows 7’den sonra çıkan bilgisayarların ve ekranların çoğu dokunuşlarınızla emirleri yerine getirebilecek. Bunu teyit eden bir ürün de HP’den geliyor: Compaq L2105tm.

HP Compaq L2105tm

HP L2105tm LCD ekran Windows 7 Touch Pack için özel olarak tasarlanmış bir ürün. 21.5″ boyutunda ve 1920×1080 (tam HD) çözünürlüğünü destekliyor. Bu ekran dokunuşlarınızı algılamak için kapasitif bir panel yerine, iki kamerayla çalışan bir optik algılama teknolojisini kullanıyor. Eğer büyük ekranlı akıllı telefonlarla yıllarca deneyiminiz varsa, kapasitif algılama teknolojisinin daha hassas çalıştığını bilirsiniz. Yine de üzerinde durulması gereken bir dezavantaj olduğunu düşünmüyoruz.

Ekranın arka panelinde DVI ve VGA çıkışları bulunmakta. HDMI büyük bir eksiklik gibi gelse de 299 Dolarlık fiyatı bunu gerektiriyor. TN paneli 5 ms tepki süresiyle çalışıyor ve görüş açıları 170/160 derece.

Bir cevap yazın