HP DeskJet 5550, Yeni Sezonun Yıldızı

HP DeskJet 5550, Yeni Sezonun Yıldızı

Deskjet 5550 ile hayat bulan yeni HP serisi, bir dolu yenilikle geliyor. Önce kullanılan teknolojiden başlayalım. PhotoRet III öldü, yaşasın PhotoRet IV! Bunun anlamı şu: Dört yerine altı temel renk kullanılıyor, bu da fotoğraf baskı modunda çok daha iyi sonuçlar veriyor. Mürekkep damlalarının boyutları beş piko-litreden dörde düşmüş ve PhotoRet IV artık 3500 değil 1.2 milyon renk kullanıyor. Kullandığımızda kalitede belli bir artış gerçekleştirildiğini tespit ettik. İstenmeyen noktalar yok olmuş ve renkler, gölgelemeler gerçeğe çok daha yakın.

Biraz önemsiz gibi görülebilir, ancak genel tasarım da değiştirilmiş. Yeni HP yazıcılar eskilere göre daha modaya uygun bir görünüme sahipler. Performansının artırılmış olduğu da test sonuçlarından gözlemleniyor.

Son olarak da en önemli nokta (en azından bizce önemli) kartuşların fiyatı DÜŞMÜŞ! ÇOK ŞÜKÜR!

Ancak hemen sevinmeyelim. Kartuşlar eskisi kadar uzun dayanmıyorlar, ama sayfa başına maliyet düşmüş durumda. Deskjet 5550 eski modellere göre yaklaşık olarak yüzde 15 daha tutumlu. Ancak eski HP modellerinin kullanıcıları hemen sevinmesinler, çünkü kartuşlar değişik. Yeni kartuşlar daha küçükler. Fiyatın düşmesi gerçekten gerekliydi, ancak yine de yetersiz kalıyor. Hala rahatça baskı yapabilmek için düşük fiyatlı kartuşların çıkmasını istiyoruz. Bu konuda yazımızın ilerleyen sayfalarında daha fazla bilgi bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın