Hotmail’e Yeni Özellikler ve Hız Artışı

Microsoft, Hotmail’i güncelleyerek Live hizmetlerine yaptığı ufak iyileştirmeler zincirine bir yenisi ekledi.

Windows Live HotmailHotmail kullanıcıları artık daha fazla sağ tuş seçeneğine sahipler. Eskiden sadece “Sil”, “Gereksiz” ve “İleti Kaynağını Göster” varken artık bunlara “Yanıtla”, “Tümünü yanıtla” ve “İlet” seçenekleri de eklendi.

Outlook kullanıcılarının alışık olduğu Ctrl+Enter ile mesaj gönderme, Ctrl+N ile yeni mesaj yazma gibi kısayollar da artık kullanılabiliyor. Diğer popüler e-posta hizmetlerinden alışık olduğumuz bazı kısayollarda eklenmiş: Gmail’de olduğu gibi # ile bir mesajı silebiliyorsunuz ve N tuşuna basarak yeni bir mesaj yaratabiliyorsunuz. Tüm yeni kısayolların olduğu listeye buradan erişebilirsiniz.

Ayrıca uzun süredir beklenen Hotmail arayüzünde varsayılan fontu değiştirmek ve tüm e-postalar için kişisel imza seçmek de artık mümkün. Ayrıca geri tuşuna bastığınızda bundan sonra yanlışlıkla sildiğiniz e-postaları geri getirebileceksiniz.

Son olarak geçtiğimiz hafta içinde yapılan güncellemeler ve mümkün olan yerlerde HTML5 kullanımı sayesinde Hotmail hizmeti oldukça hızlandırılmış.

Aşağıdaki videoda yeni özellikler kısa anlatılıyor ve en sonunda yakında yeni haberlerle birlikte olacağız deniyor. Anlaşılan Microsoft bu şekilde küçük güncellemeler yapmaya devam edecek.

Bir cevap yazın