Honda’nın Akıllı Evleri Doğayla Daha Dost

Honda geleceğin ekolojik evleri için enerji üretim ve yönetim sistemi geliştiriyor.

Honda geliştirmekte olduğu Akıllı Ev sistemlerini, 2012 ilkbaharında başlatacağı E-Kizuna projesiyle, gerçek şartlarda denemeye hazırlanıyor. Honda’nın geliştirdiği güneş enerjisi yönetimi, gaz türbinli üreteç gibi ileri enerji teknolojileriyle ilk buluşacak şanslı kent ise Saitama.

Honda Akıllı Ev - 1

Honda Akıllı Ev, çevreyle daha dost...

Akıllı Ev kendi enerjisini üreterek hem tüm evin ısınma ve elektrik gereksinimini karşılayacak, hem de araba, motosiklet gibi elektrikli taşıtları da şarj edebilecek. Akıllı enerji yönetim sistemiyle de donatılacak bu evler verimli, sürdürülebilir ve güvenilir bir enerji kaynağı olurken, ev yaşamı ve ulaşımdan kaynaklanan CO2 salınımının azaltılmasına da oldukça katkı sağlayacak.

Honda Akıllı Ev - 1

Honda Akıllı Ev, verimlilik ön planda.

Honda, şu anda üretim aşamasında olan enerji üretim sistemlerinin, örneğin doğal bir felaket anında her evin bağımsız bir enerji kaynağı olabilmesi gibi, hemen akla gelmeyen birçok ek yararının olacağına da dikkat çekiyor. Bu çevreyle oldukça dost, akıllı ve verimli evler başarılı olursa, hem bizi bol sıfırlı enerji faturalarından kurtarabilir, hem de çevreye verdiğimiz hasarı en alt düzeye indirmede yardımcı olabilir.

2012 ilkbaharında ilk örneği inşa edilecek proje ilerledikçe yeni ayrıntılara ulaşmayı umuyoruz.

Bir cevap yazın