Honda’dan Geleceğin “Şoparı”

Her ne kadar 90’lara ait gibi dursa da, tarih tekerrürden ibaret.

Motorseverler Pete Norris‘in akıcı ve işlevsel Honda “chopper” konsept tasarımına salya akıtarak bakacaklar gibi duruyor. Final Fantasy’den fırlamış gibi duran veya Gundam çizgi dizisindeki Norris’inkine benzeyen tasarım, biraz 90’ların çizgilerini taşıyor olsa da, geleceğe aitmiş gibi durmayı başarıyor.

Honda Chopper - Konsept - 1

Honda Chopper konsept motosiklet.

Alışılmadık oranlara sahip motorun aşırı uzun ve yatık ön süspansiyonu sayesinde ayaklar öne uzatılarak, sürüşün son derece rahat bir pozisyonda yapılabilmesi amaçlanmış. Norris ilhamı Jedi’nin Dönüşü filmindeki motosikletten aldığını da gizlemiyor.

Honda Chopper - Konsept - 3

Honda Chopper konsept motosikletin oranları sıra dışı.

Elbette bu konsept tasarımının tek özelliği rahat olması değil. “Şoparınızın”  yolarda kükremesi için kalbine hatırı sayılır kuvvette bir biyo-dizel makine de yerleştirilmesi düşünülmüş. Ayrıca iki adet elektrik motoru da eklenerek çok yönlü bir kullanım profili de yaratılmış. Her ne kadar tasarım halen konsept aşamasında olsa da, gelecekte bu anlayıştan yola çıkan ürünleri yollarda görmemiz büyük olasılık.

Honda Chopper - Konsept - 2

Honda Chopper önden de şık.

4 Yorum

  1. Levent

    Neden? Bizimkiler o photoshopu çizmeye bile tenezzül etmiyor. Neymiş efendim, global üretim hakimmiş dünyada, milli üretim demode olmuş. Sanki ürettiklerini kendileri tasarladı, geliştirdi, üretim bandına soktuda globali kaldı.

Bir cevap yazın