Homefront’tan Yeni Ekran Görüntüleri

Kuzey Kore Amerika’yı işgal ederse…

Kaos Studios’u iki yıl önce yaptıkları ve çoklu oyuncu odaklı bir FPS olan Frontlines: Fuel of War’dan tanıyoruz. Aslında kendileri oldukça popüler bir Battlefield 1942 modu olan Desert Combat’ın da yaratıcısı aynı zamanda.

Frontlines: Fuel of War, zayıf bir tek kişilik senaryoya sahip olsa da; bizlere 2024’te petrol savaşlarının yaşandığı distopik bir gelecekte geçen eğlenceli çoklu oyuncu modları sunmayı başarmıştı. New York’lu dostlarımızın bu seferki hedefi, Homefront ile tek kişilik senaryo yönünden de ortaya iddialı bir yapım çıkarabilmek.

Homefront ile küresel ekonominin tamamen çöktüğü 2027 yılına gideceğiz ve Kore Halk Ordusu’nun müttefikleri tarafından terk edilmiş Amerika Birleşik Devletleri’ni işgalini yerinde yaşayacağız. Kulağa biraz sıradan bir hikayeymiş gibi gelse de senaryonun Apocalypse Now gibi bir sinema klasiği için kalem sallamış John Milius tarafından yazılıyor oluşu Homefront’u merakla beklememiz için yeterli nedene sahip olduğumuzu gösteriyor.

Homefront, çoklu oyuncu yönünden de iddialı pek tabii. Kaos Studios’taki arkadaşlar, her fırsatta Frontlines: Fuel of War’un mekaniklerini bir hayli geliştirdiklerini ve Homefront’un bugüne kadar oynadığımız en büyük ölçekli online savaşlara sahne olacağını vurgulamayı ihmal etmiyorlar. Ayrıca Homefront’ta tank ve helikopter gibi araçların yanında savaş robotu gibi futuristik teknolojileri kullanma şansına da sahip olacağız.

Homefront 6

Homefront, bir terslik olmazsa 18 Şubat 2011’de PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflardaki yerini alacak.

Hemen aşağıda Homefront’un E3 2010’da yayınlanan videolarını bulabilirsiniz. Oyun için yayınlanmış yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerine bir göz atmak için buraya tıklayıp Homefront galerimize gitmeniz mümkün. İyi seyirler.

1 Yorum

Bir cevap yazın