Holiday Inn Cep Telefonlarını Anahtar Olarak Deneyecek

Cep telefonunuzu kaybetmediğiniz sürece sorun yok.

Holiday Inn Logo

Holiday Inn

Tatile gidersiniz ve nedense cinler otel odanızın kart şeklindeki anahtarını sürekli (eve döndüğünüzde şans eseri bulacağınız) dip köşe yerlere saklarlar ve siz de her gün kendinizi resepsiyonda “bu ne sorumsuzluk” gibisinden ters ters bakan görevliden yeni bir kart dilenirken bulursunuz. Tatilinizi ekşiten bu hikaye tanıdık geldi mi? İşte Holiday Inn otellerinde yapılan ve kapıyı cep telefonunuzla açabildiğiniz, yeni deneysel çalışma başarılı olur ve yaygınlaşırsa bu sorun çözülecek.

İki Holiday Inn otelinde en az 60 gün boyunca yapılacak deneyde konuklar odalarına girmek için kart şeklindeki bilindik anahtarlar yerine, cep telefonlarına yüklenilen sanal bir anahtarı kullanacaklar. Bu sayede anahtarın kaybolması sorunu çözüleceği gibi otele her giriş yaptığınızda resepsiyona uğramak zorunda da kalmayacaksınız.

Holiday Inn Chicago O’Hare Rosemont ve Holiday Inn Express Houston Downtown Convention Center’da bu teknolojiyi barındıran deney gelecek ay başlayacak. Telegraph’ın belirttiğine göre sistem  Android aygıtlarla, BlackBerry ve iPhones telefonlarla uyumlu olacak. USA Today deneyin 60-90 gün arasında sürmesini beklediklerini, ancak başarılı olursa kullanıma geçileceğini de bildirdi.

Teknoloji basit görünse de oldukça pahalı bir altyapı gerektirdiğinden kısa sürede yayılması beklenmiyor ve otellerin en fazla %20’sinin bu teknolojiye geçiş yapacağı umuluyor.

Bir cevap yazın