Hızaşırtma Rehberi Bölüm 3: 40 Dolarla Nasıl %81 Kazanılır?

Bileşen Seçimimiz, Devam

Intel’in daha düşük veriyolu hızına sahip E4300 (1.80 GHz ve FSB800) modeli orta seviyeli bütçeye sahip hızaşırtmacılar için bellek seçimini kolaylaştırabilir. Ancak biz nispeten düşük fiyata sahip ileri seviye OCZ 2x1GB PC2-6400 System Elite bellekleri kullanmayı tercih ettik.

Bileşen Seçimimiz, Devam

Daha çok bilinen OCZ ürünlerinin tersine System Elite serisi standart gerilim değerlerine sahipti böyle kendi hızınızı bulmak için size biraz daha alan bırakılıyor ancak belleklerin ne kadar ileri gidebileceği konusunda herhangi bir garanti verilmiyor.

Sistemin geri kalanı için elimizdeki eski parçaları kullandık böylece bütçe konusunda biraz tasarruf ettik; başarım açısından göze en çok çarpan parça Western Digital’in 150 GB Raptor sabit diskiydi. Bu yüksek hızlı sürücü pek çok kullanıcı için en iyi seçenek olmayabilir ancak elimizde var olan bu diski kullanarak biz biraz tasarruf ettik!

Bileşen Seçimimiz, Devam

Ayrıca yazının başlığında belirttiğimiz 40 $ Cooler Master Hyper TX soğutucunun fiyatıydı. Standart soğutucundan daha güçlü olmasının yanında bu modeli seçmemizin asıl nedeni sessiz oluşuydu. Hızaşırtılmış sistemimiz kararlılık seviyesine 58C sıcaklıkta ulaştı, önerdiğimiz 55C dereceden sadece üç derece daha sıcak.

Bileşen Seçimimiz, Devam

Bir cevap yazın