Hitman: Absolution’da 1200 Kişilik Kalabalık Görebileceğiz

IO Interactive, yeni oyun motorundan emin.

Barkod kafalı anti-kahramanımız Agent 47′nin daha kişisel ve farklı bir hikayesine konuk olacağımız ve bizleri büyük bir ihanetin ve karanlık komploların içine sürükleyecek Hitman: Absolution, hala kesin bir çıkış tarihine sahip değil. Lakin oyundan heyecan verici detaylar gelmeye devam ediyor. Görünüşe bakılırsa, bu yeni Hitman oyununda sık sık kalabalığın arasına da karışacağız. Hem de ne kalabalık.

Serinin Danimarkalı yaratıcısı IO Interactive’den baş fizik tasarımcısı Kasper Fauerby, GDC’de yaptığı ufak bir söyleşide  yeni motorları Glacier 2 sayesinde Hitman: Absolution’da 1200 kişilik kalabalıkları ekrana taşıdıklarını ve konsollarda 30 kare/saniye oranını tutturduklarını belirtmiş. Üstelik bu kalabalıkta karşımıza çıkacak herkesin bir karakteri olacak. Yani bu yoğun kalabalıkla etkileşime girmemiz ve karşımıza çıkan insanların davranışlarını etkilememiz de mümkün.

Şimdilik daha fazla detay yok. Ancak Square Enix’in GDC 2012 oturumu 7 Mart’ta. Yani bu tarih, Hitman: Absolution’dan daha fazla detay öğreneceğimiz, hatta somut bir şeyler görebileceğimiz tarih olabilir. Beklemedeyiz.

Bu arada oyunun Türkçe altyazı desteğine sahip olacağını da belirtelim.

2 Yorum

  1. evren

    1200 kişilik kalabalık cpu ya yük bindiricekse konsolun havaya uçması lazım ki bu durum oyun konsollara da çıkacağı için hiç bir endişem yok sen merak etme 🙂

Bir cevap yazın