Hitman: Absolution Duyuruldu

Uzun süren bekleyişin ardından barkod kafalı dostumuza kavuşuyoruz.

Geçtiğimiz Mart ayında IO Interactive’den Tore Blystad, yeni Hitman oyununun üzerindeki sis perdesinin çok yakında aralanacağını duyurmuştu hatırlarsanız. Hatta o dönemde ortalıkta bir de  CGI ekran görüntüsü dolaşmaya başlamıştı.

Beklenen duyuru nihayet geldi ve yayınlanan teaser’dan anladığımız kadarıyla barkod kafalı dostumuzu bir tabancaya susturucu takarken gördüğümüz o ekran görüntüsü de gerçekmiş.

 

Oyunun ismi Hitman: Absolution olarak belirlenmiş. IO Interactive’den gelen ilk bilgiler ise; Agent 47’nin kendisini bu kez büyük bir ihanetin ve karanlık komploların içinde bulacağını gösteriyor. Serinin yönetmeni Tore Blystad’a göre Hitman: Absolution, serinin önceki oyunlarından oldukça farklı bir tada sahip olacak.

İlk kez, Agent 47’yi Hitman kurgusunun farklı yanlarını keşfedebileceğimiz kişisel bir yolculuğa çıkarıyoruz. Bu, hem serinin önceki oyunlarına benzer hem de onlardan oldukça farklı deneyim. Sessiz suikastçılarımız (Hitman hayranlarından bahsediyor) kadar Hitman dünyasıyla yeni tanışacakların da hoşuna gidecek bir oyun olacak.

Beş yıl süren bekleyişin ardından daha çok bilgi istediğinizi biliyorum. Lakin şimdilik bizlerle paylaşınlar bunlardan ibaret. Şimdilik diyorum. Zira teaser’ın sonundaki barkoda dikkat ettiyseniz, (110706) 7 Haziran’da (ki E3’e denk geliyor) daha büyük bir şeyler olacak gibi. Belki daha fazla detay, belki de bir oynanış videosu. Bekleyip göreceğiz.

1 Yorum

Bir cevap yazın