Hitman 5 Çok Yakında Resmi Olarak Duyurulabilir

IO Interactive, yeni oyununu duyurmaya hazırlanıyor.

Hitman 5 söylentileri çok uzun bir süredir ortada dolanıyor bildiğiniz gibi. Hatta geçtiğimiz yıl, Hitman 5’e ait olduğu iddia edilen ancak sonradan sahte olduğu anlaşılan sanat tasarımları bile gördük. Eh, barkod kafalı anti-kahramanımızla son randevumuzdan bu yana tam 5 yıl geçtiğine ve serinin Danimarkalı yaratıcısı IO Interactive’in de Kane & Lynch 2: Dog Days’i geçen yıl raflarla buluşturduğuna göre yeni bir Hitman oyunu için çanların çalıyor olması lazım değil mi?

Aynen öyle. Zira hatırlarsanız geçen hafta Hitman 5 ile söylentiler yeniden alevlenmiş ve bu söylentilerin arkasında da IO Interactive’in olduğu ortaya çıkmıştı. Hatta ortalıkta dolaşan bir de CGI ekran görüntüsü vardı ki Agent 47 hayranları için sevinçli haber bu kez geliyor gibiydi.

Nitekim birkaç saat önce IO Interactive Twitter sayfasında bir hareketlilik yaşandı ve firma yeni oyunlarını çok yakında resmen duyuracaklarını açıkladı. Aynı dakikalarda IO Interactive’den Tore Blystad da kişiel Twitter sayfasından benzer bir mesaj geçiyordu:

Nihayet şu an Kopenhag’da geliştirmekte olduğumuz oyun hakkında bir şeyler yazma imkanı buluyorum. Burdan konuyla ilgili birçok şey paylaşacağım.

 

Yarınsa ITU’ya (Kopenhag) gideceğim, oyun yönetmenliğiyle ilgili ders anlatmak için. Yeni oyun hakkında ağzımdan birşeyler kaçırmamak için dolaylı yoldan konuşmalıyım.

Danimarkalı dostlarımızın duyuracakları bu yeni oyunun Hitman 5 olacağından artık şüphemiz yok. E3 2011 ise, muhtemelen Agent 47’yi uzun bir aradan sonra “iş üstünde” görebileceğimiz ilk yer olacak. Kulislerde dolaşan söylentilere kulak verecek olursak da barkod kafalı dostumuz, 2011 perdesi kapanmadan evlerimize konuk olacak. Hazırlıklarınızı yapmaya başlayın.

7 Yorum

 1. onur_

  aman homofobik bu adam ayrımcı falan sanmayın ha 😀 bi an yanlış anlaşılabiceğini düşündüm bak. hani sert ciddi bi suratı var oyunda. filmde daha yumuşak hatlı bebek yüzlü falandı. lan iyice battık tamam sustum. güzel ya bekliyoruz

 2. PcMaKeR

  onur 😀

  film iyiydi be o kadar da kötü değildi. hadi müzikler falan oturmuş.

  serinin hepsini oynadım bakalım 5 nasıl olacak.

  Eidos yapar gene bi güzellik kalkamayız pc başından bitiresi.

 3. Ziyaretçi

  4.oyunun finalinden 47’nin artık ajans için çalışmadığı kanısına vardım doğru bir kanı olabilir mi acaba? Nasıl bir senaryosu olacak acaba Conviction gibi batırmasınlar sakın hitman candır:D(ayrıca resim de çok genel duruyor yani yeni oyuna ait olup olmaması bir şeyi değiştirmez.)

Bir cevap yazın