Hercules Fortissimo III 7.1 ve Digifire 7.1

Intro

Fortissimo serisi, 1999’daki ilk versiyonundan beri oyuncuların gözdesi olmuştur. Fakat şimdiye kadar Hercules sadece Game Theater XP ve yakınlarda Muse 5.1 DVD ile PC için ev sineması alanında girişimlerde bulunmuştu. En son Fortissimo’ya, performansı ve kalite/fiyat oranını korurken, eksiği olan zengin özellikleri vermek için, Hercules Cirrus Logic CS4624 yonga setini kullanmaya devam etmiş fakat Fortissimo III’e 7.1 Dolby Dijital EX özelliğini eklemiş. Bu yüzden bu oldukça yeni bir özellik ve PC için ev sineması alanında önemli bir yenilik.

Dolby Dijital EX’e ilaveten daha geniş bağlantı seçenekleri ile Digifire 7.1 daha zengin özelliklere sahip bir ürün. Bu ilaveler arasında, dijital camcorder, harici sabit disk veya CD yazıcı gibi ürünleri bağlayabilmek için iki adet IEEE1394 portu da var. Hercules, bir video düzenleme programı olan PowerDirector 2.5 PM’i pakete dahil ederek kartın video yönünü daha da güçlendiriyor. Bu farklılık dışında, Cirrus Logic CS4624 yongaseti etrafında inşa edilmiş yapısı ile Fortissimo III 7.1 ve Digifire 7.1 tamamen aynı.

Kartların teknik özellikleri ve performansları hakkında detaya girmeden önce, genelde ev sinemasının ve özelde Digital EX’in ses standartları hakkında kesin bilgiler vermeliyiz.

Bir cevap yazın