Hem Netbook Hem Tablet Lenovo IdeaPad U1 Yakında Satışa Çıkacak

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad

Aslında bu ürün bir yıl önceki CES 2010 fuarında tanıtılmış ancak o zamandan beri bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Şimdiyse gelen haberlere göre netbook/tablet arasında dönüştürülebilen Lenovo IdeaPad U1’in satışına çok yakında başlanacak.

Bu tablet bilgisayarı diğerlerinden ayıran en önemli özellik şu: Gövdesinden ayırmadan kullandığınızda üzerinde Windows 7 çalışan bir netbook oluyor. Ancak ekranı yerinden çıkarırsanız sistem hemen Google’ın Android işletim sistemini kullanmaya başlıyor. Söylenene göre Windows 7’de açık olan pencereler otomatikman Android’de açılıyor ve siz herhangi bir kesinti yaşamdan kullanmaya devam ediyorsunuz. Yerine geri taktığınızdaysa aynı işlemler tersine tekrarlanıyor.

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad Özellikler

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad Özellik Tablosu

Lenovo U1’in üzerinde tablet için Qualcomm’un 1.3 Snapdragon, netbook için ise Intel CULV I5-540UM 1.2 GHz işlemci yer alıyor. 10.1″ genişliğinde ekranıysa çoklu-dokunma özelliğine sahip. Ürünün ağırlığının netbook olarak 1.8 kg iken tablet hali 760 gram olarak belirtiliyor.

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad

Ürünün fiyatının yurt dışı için netbook olarak 1300 $ sadece tablet olarak 599 $ civarında olması bekleniyor. Tablet PC’nin esnekliğini netbook’un performansını sunan bu ürünün ilgi çekeceğini şimdiden söylemek yanlış olmaz sanırım.

Lenovo IdeaPad U1 ve LePad Lenovo IdeaPad U1 ve LePad  Lenovo IdeaPad U1 ve LePad 

2 Yorum

  1. Ethem

    Yazdığınız haberleri incelemenizi öneririm tabloda iki işlemciden bahsediliyor!!!

    “Lenovo U1’in üzerinde Qualcomm’un 1.3 snapdragon işlemcisi yer alıyor yani Windows 7 çalışırken bu üründen pek fazla bir beklentiniz olmaması gerekiyor.”

Bir cevap yazın