Helyum Bilişim Kaspersky’dan Vazgeçti ve Trend Micro İle Anlaştı

Kaspersky’ın dağıtımcısı Helyum Bilişim, bundan böyle Trend Micro ile yoluna devam edecek.

Helyum Bilişim Hizmetleri LogoCuma günü, daha çok Kaspersky’ın Türkiye’deki dağıtımcısı olarak tanıdığımız Helyum Bilişim Hizmetleri’nin basın toplantısına katıldık. Helyum, bu toplantıda çok önemli bir duyurularının olacağını söylemişti.

Açıkcası Helyum’dan yeni ve çarpıcı bir Kaspersky kampanyası beklerken bambaşka bir haber ile karşılaştık. Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Gökçe, Helyum olarak bundan böyle Kaspersky ürünlerinin dağıtımını yapmayacaklarını ve yollarına Trend Micro ile devam edeceklerini duyurdu.

Murat Gökçe, bu kararı özellikle Kaspersky ürünlerinin kurumsal pazar için yeterli olmamasına bağladı ve geldikleri noktada Helyum’u daha da büyümek istiyorlarsa, Trend Micro gibi kurumsal pazarda liderliğini kanıtlamış bir firma ile yollarına devam etmelerinin daha isabetli bir karar olacağını söyledi. Bunun zor bir karar olduğunu, ama eninde sonunda alınması gereken bir karar olduğunu söyleyen Gökçe, Trend Micro ile sadece Türkiye’de değil Kıbrıs ve Türki Cumhriyetler pazarı için de uzun vadeli yatırımları düşündüklerini sözlerine ekledi.

Murat Gökçe’ye göre, Helyum ve Trend Micro işbirliğinin hedefi, pazarın en az %50’sine sahip olmak.

Trend Micro Akdeniz sorumlusu Ercan Aydın ise, “Alanlarında lider iki firmanın güç birliği yapması pazar olumlu yansıyacak. Hem mevcut pazardan daha fazla pay alacağız, hem de pazarı büyüteceğiz. Trend Micro ve Helyum Bilişim’in ortak pazar payı şu an %40 seviyesinde. İş birliğinin yarattığı sinerjinin bizi %50’nin üzerine taşıyacağına eminiz” dedi.

Helyum Bilişim, Trend  Micro’nun Deep Security, Secure Cloud ve Smart Protection Network gibi kurumsal alanda pazar liderliği sağlayan çözümleri ile kurumsal pazarda büyümeyi hedefliyor.

Ercan Aydın, Bulut-tabanlı korumayı Trend Micro olarak iki senedir kullandıklarını ve bu konuda rakiplerinin bir hayli önünde bulunduklarının altını çiziyor.

Murat Gökçe, “Kaspersky müşterilerine destek vermeyi sürdüreceklerini, ama eski müşterilerinin de Trend Micro kullanması için her türlü kampanyayı düzenleyeceklerini” söyledi. Son kullanıcılar için cazip Trend Micro kampanyaları da çok yakında.

İki firmanın yeni iş birliği hayırlı olsun diyoruz.

4 Yorum

 1. LORDTEK

  Helyum bilişim… Yaptıkları işten memnun olmadım. Daha önce lisanslı olarak (birkaç yıl) kaspersky kullanmıştım. İndirim kuponundan yararlanmam lazımdı ama geçmedi. Ben de elimdeki kupondan yararlanamadan lisansı yenilemek durumunda kalmıştım. İletişime geçtiğimde bir sonraki alımımda geçerli olmasını sağlayacaklarını söylediler :S Çok ısrar edince istediğim gibi sonuçlanmıştı.
  Dolayısıyla herlyum bilişim benim için iyi şeyler ifade etmiyor. Bu çerçeveden düşündüğümde “en iyi antivirüs ve sistem koruma” dedikleri şey bir günde “yeni en iyi antivirüs ve sistem koruma” oluvermesi de güvenirlilik açısından olumlu bir durum olmadığı görülebilir. Yani bir gün önce en iyisi karspersky iken bir gün sonra nasıl en iyisini trend micro olarak tanıtacaklar merak ediyorum…

 2. Darkman

  Helyuma güvenmiyorum Murat Göceyi Kaspersky kovduktan sonra gurur yapıp helyumu trende geçirdi daha dün kaspersky kasmazdı en iyisiydi şimdi ise en kötüsü 🙂 sözde büyüyorlardı bence aksine küçülüyorlar hatta bittiler .. Artık arkadan git kuruma sat olayıda kalmadı hadi bakalım gözünüz aydın Türkiye Kaspersky adam gibi bir firma bulacakdır yıllardır süren bu eziyette bitecek..

 3. Kamuran

  Ben Norton diyorum başkada bir şey demiyorum..5 yıldır kullanıyorum adam lar dünya capında ne kasıyor ne zorluyor msn den daha hızlı..ve 24 saat destek var…kaspersky ve trend vasat firmalar sadece türkiye pazar payları iyi..10 mağaza ya girin 7 sinde her yerde norton varken görürsünüz..en pahalı virüs programı bence her zman en iyisidr.kaspersky ve trend de kullandım hç bir şekilde yardımcı olmuyrlar..ve her konuda bilgisayr hata veriyr…murat gökçe resmen satışcı bir adam 2 gün sonra eset i alır bu seferde trend ve kaspersky kötü der 🙂

Bir cevap yazın