Helyum Bilişim CeBIT’de kimler var?

Sponsor İçerik

IT Güvenlik Yazılımında lider isimlerden olan Kaspersky şirketinin Ceo’su EUGENE KASPERSKY 6 Ekim 2010 tarihinde, CeBIT’de Helyum standında bulunacak. Dünyanın en önde gelen güvenlik çözümlerinin Türkiye Distribütörlüğünü yapan Helyum Bilişim, iş ortaklarını, Kaspersky kullanıcılarını ve ilgilenen herkesi Eugene Kaspersky ile tanışmak ve deniyimlerini paylaşmak için standına davet ediyor.

Yeni ürünlerini de tanıtacak olan Helyum Bilişim, 6 Ekim – 10 Ekim 2010 tarihleri arasında, Büyükçekmece Tüyap Kongre merkezinde gerçekleşecek olan CeBIT Bilişim Eurasia fuarında salon 5, B24 standında yerini alıyor.

Kurumlardan son kullanıcılara kadar her türlü müşteri grubunun güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri sunan Helyum Bilişim, Kaspersky( İnternet güvenliği), Bloxx (içerik filtreleme), SurGATE (e-posta güvenliği) ve Infowatch (DLP çözümleri) ‘ni fuar süresince, ziyaretçilerine tanıtırken, fuarın ilk gününde 1 saatlik sunumu esnasında ürünleri ile ilgilenenlere detaylı ürün tanıtımlarını gerçekleştirecek.

Eugene Kaspersky Hakkında;

Eugene Kaspersky, Şifreleme, Telekomünikasyon ve Bilgisayar Bilimi Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında bilgisayarına Cascade virüsünün bulaşması üzerine bilgisayar virüsleri konusunda çalışma yapmaya karar verdi. 1991-1997 yılları arasında, bir grup iş arkadaşıyla birlikte AVP antivirüs projesini geliştirdiği KAMI Bilgi Teknolojileri Merkezi’nde çalıştı. Daha sonra AVP’nin adı 2000 yılının Kasım ayında Kaspersky Anti-Virüs olarak değiştirildi. 1997 yılında kurulan Kaspersky Lab’ın kurucu ortaklarından olan Eugene Kaspersky, 2007 yılında Kaspersky Lab’ın CEO’luğuna atandı.

Eugene Kaspersky günümüzde bilgi güvenliği alanında sahip olduğu 15 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın önde gelen antivirüs uzmanlarından biri haline geldi. Bu bilgi ve birikimini, dünyanın dört bir yanında, konuşmacı olarak davet edildiği seminer ve konferanslarda düzenli olarak katılımcılara aktarıyor. Kaspersky’nin ayrıca, bilgisayar virüsleriyle ilgili çeşitli makale ve inceleme yazıları da bulunuyor.

Helyum Bilişim, Fuarın ilk gününde ayrıca Bloxx İngiltere Kanal Müdürü Greg Hewett’i de standında ağırlayarak, ilgilenen kurum ve kişilerin Hewett’ten bilgi almasını sağlayacak.

6 Ekim saat 16.30 da başlayacak olan Helyum Bilişim Teknoloji Güvenliği sunumu açılış konuşmasını Helyum’dan Sinem Tirkeş yapacak. Tirkeş, genel hatlarıyla Helyum’u ve Helyum’un ürünlerini aktaracak. İçerik filtreleme konusunda lider İngiliz markası Bloxx hakkındaki bilgileri Greg Hewett aktarırken, hemen ardından Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, ülkedeki güvenlik açıklarından söz edecek ve Kaspersky gözüyle sektörü değerlendirecek. Kaspersky Lab Rusya Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Stafen Tanase ise, internet kullanıcılarına yeni tehtidlere karşı korunma konusunda uyarılarda bulunacak.

Sinem Tirkeş, Ürün Müdürü – Helyum Bilişim

2010 yılında Ürün Satış Yönetmeni olarak Helyum ailesine katılan Sinem Tirkeş 2004 yıllında Cottey College, USA Bilgisayar Mühendisliği Ön Lisans programını tamamladı. Daha sonra kariyerine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama’da devam eden Tirkeş 2006-07 yıllarında Valensiya Politeknik Üniversite’sinde aynı eğitimini tamamladı. 2008 yılında aktif iş hayatına Valensiya’da başlayarak stratejik planlama ve proje yönetimi konularında uzmanlaşmış olan Tirkeş, Helyum Bilişim’de güvenlik teknolojileri alanında ürün satış yönetmenliği yapmaktadır.

Greg Hewett, EMEA Kanal Müdürü – Bloxx UK

Web ve e-mail filtreleme şirketi olan Bloxx’un EMEA Kanal Müdürü olan Greg Hewett, mevcut Bloxx distribütörlerine ve bayilerine stratejik destek verirken, aynı zamanda yeni distribütör ve bayilerin büyüme planlarını sağlamalarına da yardım etmektedir.  IT/Ağ güvenliği pazarında önemli tecrübelere sahip olan Hewett,  11 yılı aşan kanal tecrübesi  ile  bayi ve distribütörlerde de satış yönetim tecrübesi bulunmaktadır. Greg Bloxx’a Westcon Yatırım şirketlerindeki Packeteer hesap yöneticiliği pozisyonundan geçmiştir.

Murat Göçe, Genel Müdür – Kaspersky Lab Türkiye

Murat Göçe 1980 yılından beri Türk bilişim sektöründe çeşitli pozisyonlarda teknik uzman ve yönetici olarak hizmet vermiştir. Bu süreçte kişisel bilgisayarlarlar, sunucu mimarileri ve internetin dünü ve bugününü birebir yaşamış ve bir çok önemli projede uygulamıştır. Yönetici olarak profesyonel yaşamına devam eden Göçe, firmalara proje danışmanlığı, pazar araştırmaları, sistem entegrasyon ve güvenlik çözümleri gibi konularda yardımcı olmuştur. İş deneyimi bir çok yeni yazılımsal ve donanımsal ürünün pazara tanıştırılması, mevcut çözümler ve mimarilerle entegre edilmesi, anahtar teslim projeler olarak üretilmesi ve uygulanmasını kapsar. Göçe, halen bir çok uluslararası ve ulusal firma, organizasyon ve kuruma profesyonel danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Stefan Tanase, Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı – Kaspersky Lab Rusya

Kaspersky Lab takımına, 2007 yılında Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı olarak katılan Stefan Tanase, sahip olduğu çevirimiçi deneyimini bilgi güvenliği alanıyla birleştirerek, internet kullanıcılarının yeni tehditlere karşı korunmasına ve yeni teknolojilerin araştırma ve geliştirmesine etkin olarak katkıda bulunuyor. Tanase, web uygulamaları güvenliği, web tabanlı tehditler ve malware 2.0 konularında uzmandır.

Zararlı yazılım örnekleri veritabanı ya da yeni saldırıları analiz etmede kullanılan sanal sunuculardan, internet uzayını, son tehditleri belirlemek ve bertaraf etmek için sürekli tarayan web tarayıcı gezginlere kadar bir çok yenilikçi araştırma projesinde yer almıştır. Tanase, Küresel Araştırma ve Analiz Takımı’nın bir üyesi olarak, halkı virüsler, bilgisayar korsanları ya da spam konusunda uyarma ve eğitme amacıyla kurulan threatpost.com, viruslist.com ve diğer Kaspersky Lab portallarında güncel bilgi güvenliği konularında analitik makaleler yayınlamaktadır. Bunların dışında Tanase, Virus Bulletin, RSA ya da AVAR gibi dünya çapındaki önemli bilgi güvenliği konferanslarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

Bir cevap yazın