Havada Yakalayın – USB 2.0’lı Kanguru Mikro Sürücüler

Havada Yakalayın - USB 2.0'lı Kanguru Mikro Sürücüler

Uzun bir süredir USB Flash sürücüler, ofislere hız kazandırıyor – burada tamamen günümüzde önemli verilerin maksimum esneklik ile bir ortama taşınmasının ihtiyacından bahsediyoruz.

Kullanım alanları bol ve çeşitli. Kablolu ve kablosuz ağların gittikçe yayıldığı ve CD yazıcıların hızla çoğaldığı günümüzde, verileri kopyalamaya yönelik diğer yolların önemi azaldı. Fakat her zaman görünüme göre karar veremezsiniz, çünkü koşullar zorlaştıkça bizi hayal kırıklığına uğratan teknoloji bir anda ölebilir – tabii en fazla ona sıkı sıkıya bağlı olanların başını ağrıtarak. Böyle durumlarda, nerdeyse tüm bilgisayarlara kolayca USB portundan bağlanabilen bir Flash sürücü uzun süredir beklenen can simidiniz olabilir.

Aslında, incecik yapılarının üstünlüğü sayesinde (veya, başka bir deyişle, büyük olmamaları sayesinde), flash sürücüler bir yenilik potansiyeline sahip. Oysa, CD’ler artık kullanışsız hale geldi. Ayrıca USB sürücüler ceket veya pantolon cebinde de taşınabiliyor. 1 GB’a varan kapasiteleri ile en büyük sunumlar, resim galerileri veya veritabanı yedekleri bile bir tanesine sığabiliyor.

Kapasiteye ek olarak doğru arayüz sorununun da ayrıca cevaplanması gerekiyor. Bağlantı pratik bir şekilde USB çıkışı ile yapıldığından dolayı USB 2.0 standardını karşılayan daha fazla model piyasaya çıkıyor.Teorik olarak şu anda elimizde saniyede 12 Mbit/sn yerine 480 Mbit/sn’lik bir hız var. Bu yazı, gerçek hayatta nasıl bir transfer performansı umabileceğinizi açıklıyor.

Bir cevap yazın