Harry Potter – Order of the Phoenix

Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Ateş Kadehi ile başlayan ölümcül turnuvada bir öğrenci ölür aynı zamanda kötü büyücü Lord Voldemort yeniden bir vücuda sahip olur ve kötü emellerini gerçekleştirmek için geri gelir. Böyle kötü haberlerle geçen bir yaz döneminden sonra yeni senenin gergin başlaması muhtemeldir.

Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Sihir Bakanı Fudge kulaktan kulağa gezen “Voldemort geri döndü” sözlerinden oldukça rahatsız olmuştur. Üstelik geçen sene Hogwarts’da bir öğrenci ölmüştür. Bu durumdan oldukça tedirgin olan Sihir Bakanı Fudga, Hogwarts’a yeni bir “karanlık sanatlara karşı savunma büyüsü” öğretmeni olan Dolares Umbridge’yi gönderir. Umbridge sadece öğretmenlik yapmakla kalmayacak aynı zamanda sihir bakanının okuldaki gözü kulağı olacaktır. Fakat Dolares Umbridge yapması gereken görevleri yapmaz, basiretsiz davranır. Okul savunmasız kalmıştır. Kahramanımız Harry Potter burada devreye girer ve duruma el atar. Biricik dostları olan Ron Weasley ve Hermione Granger ile okulda bir grup kurmaya karar verirler bu grubun adı “Dumbledore’un Ordusu”dur. Kurdukları birlik ile karanlık sanatlara ve karanlık sanatlarla uğraşanlara karşı savaşacaklardır.

Harry Potter and the Order of the Phoenix – Oyun

Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry Potter’ın büyücü atmosferine yakışır bir giriş ardından ara menüler ve sonrasında Hogwarts’ın ana avlusunda oyuna dahil oluyoruz. Bizi öğrenim hayatımız boyunca yalnız bırakmayan can dostlarımız Ron Weasley ve Hermione Granger da yanımızda. Oyuna dahil olduğumuz anda Hogwarts’ın büyülü havası bizi etkilemeyi başarıyor. İlerleyen teknoloji ile güzelleşen atmosfer kendini belli ediyor. 2001’de çıkan ilk oyun Philosopher’s Stone’dan beri HPG’in tüm serilerini oynamış biri olarak, Order of the Phoenix’in grafiksel açıdan yakalanan en iyi seviyede olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca şunu da eklemek iyi olur! Grafikler her ne kadar ihtişamlı da olsa sistematik olarak bilgisayarı fazla zorlamıyor. Oyunun oynanabilirliği de böylece artmış oluyor.

33 Yorum

 1. Ziyaretçi

   sandalyeyi kaldırma büyüsü yaparak kitaplığın yanına yaklaştır sonra o tüm dolapları tek tek dolaşacak aynı şekilde hepsini yap sonra masaya konacak yanına git entere bas oldu bitti

   

 2. buket

    harry potter and the order of the phoenix’in  (harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı) kitabını okuyorum.çok güzel.1 ay oldu.şu an 1015. sayfadayım.oyunu oynarken az biraz kitaba göre yapılmış gibi geldi.sizce?

  oyun mükkemmel.oyunu bitirdim.dün.fakat aynı hesaptan tekrar nası oynayabilirim?harrika süper müthişş ay, diyecek laf bulamıyorum

  süpper bir oyun.ne diyebilirim?puanlama olsa 1.000.000.000 (1 katrilyon)veririm.

  • süper yardımcı

   alperen kardeşim senin oyun yükleme hatası var düzelte bilirsin concun kısmına gir yapılandır diyince yeniden düzelir ve kamareyı ayarlarsın kopya oyunu oynarsan bu olur anlamadıysan xhamster sitesinde ayrıntıl resimli anlatım var kolay gelsin

 3. Ziyaretçi

  arkadaşlar oyunun ilk bölümünde harry ile o çocuk tünele yürüyolar tünelin içine girmeden önünde bekliyolar ve ben hiç bi şey yapamıyorum bütün tuşlara bastım ama harry hareket bile etmiyo yani oyuna daha başlayamadım yardım ederseniz çok sevinirim

  • gouranga

   Hayır, pc anlamıyorsan konuşma demiş, hem cümle gramer olarak yanlış, hem de anlamadığımı attığım mesajın neresinden çıkarmış? Ben cahil olsam bile, cahil insan diye hakaret etme hakkını nereden buluyor kendisinde?

   Ayrıca bu kişi de bilgisayar mühendisliği okuyorsa ben de hiçbirşey bilmiyorum. Bölümdeki hangi derste anlatıyorlar crack yapmayı format atmayı falan acaba?

   Bu adamın diğer mesajlarını da okursan yeni troll ümüz olduğunu farkedersin.

 4. Sabertooth

  Cümlesi çelişkilerle dolu hocam. Klasik mühendislik okuyom ben tavrı işte. Yoksa crack yapmayı format atmayı bugün ilkokul çocukları bile yapabilecek düzeyde. Adamı savunduğumdan değil yani.

  Seceresine bakmadım. Eğer hakkaten yeni trollse arkadaş, Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bi o eksikti çünkü.

Bir cevap yazın