Harry Potter and the Half-Blood Prince

Zamanında şöyle bir giriş yapmıştım:

Bir marka düşünün, tüm dünya çocukları tarafından bilinen, farklı ırklardan farklı dilleri konuşan çocukları bir büyülü çatı altında toplayan! Kitapları, filmleri ve oyunları ile küçük veya büyük fark etmez, insanları fantezi bir dünya içerisine sokup eğlenmesini sağlayan bir marka düşünün… Harry Potter. Karanlığın konuştuğu, gizemlerin etrafa saçıldığı ve heybetli şatoların şahitlik ettiği büyüler âlemine adım atalım. Harry Potter’in gözünden etrafa bakalım.

Harry Potter and the Half-Blood Prince

J.K._Rowling adlı İngiliz yazarın eseri olan Harry Potter 10. yılında ve popülerliği hızlı bir şekilde büyüyor.  Geçtiğimiz günlerde 6. kitabın filmi sinemalarda izlenime sunuldu. Sinema filmlerinin yanı sıra severleri tatmin etmek amaçlı Harry Potter’ın oyunları da çıkıyor. Geçen sene hemeh hemen bu tarihlerde Harry Potter – Order of the Phoenix yani Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı incelemiştik.

Harry Potter ve Melez Prens

Büyük bela Voldemort’un geri döndüğü resmen kabul edilince Harry Potter seçilmiş kişi olarak nam salmaya başlar. Yeni iksir öğretmeni Horace Slughorn Voldemort bu dönem Voldemort belası ile mücadelede büyük bir rol oynayacaktır. Bunlar yaşanırken hormonal olarak Harry ve arkadaşları aşk çıkmazına girerler. Melez Prens ismine gelecek olursak Harry Potter iksir derslerine başlamadan önce bir kitap bulur, kitap önemli küçük notlarla doludur. Harry bu kitabı adeta sömürür…

Harry Potter and the Half-Blood Prince 2

Umarım spoiler vermemişimdir, bu konuda çok kötüyüm. Stalker yazımı hiç unutmuyorum. Oyunun hangi sonlarla bittiğini açık açık yazmıştım :). Oyunun konusu aynen böyle ilerliyor ancak olaylar bazen filme göre farklı mekânlarda ve farklı zamanlarda gelişiyor. Konuşmalar film ile aynı, zaten seslendirmeleri film oyuncuları yapmış. Filmdeki metne bağlı kalınmış.

1 Yorum

Bir cevap yazın