Halo Reach 17 Eylül’de Xbox 360’ı Sarsmaya Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Halo oyunlarını geliştiren Bungie ile Activision’ın yeni oyunlar geliştirmek için on yıl sürecek bir ortaklığa imza attıklarını haber yapmıştık. Bu haber aynı zamanda Halo Reach’in, son Halo oyunu olacağının da habercisiydi. Çünkü Halo markası, Microsoft ve Bungie arasında paylaşılmıştı. Microsoft, yeni bir Halo oyunu için Bungie ile anlaşır mı bilinmez ama Bungie’nin, Halo Reach’den sonra yeni bir Halo oyunu geliştirmek istemediğini biliyoruz artık.

Tabi son yaşanan gelişmeler Halo Reach’in, kalitesiz bir oyun olacağını düşündürmesin size; zira Bungie’de Halo Reach için olağanüstü bir çalışma içinde olduklarını ve şimdiye kadar yapılmış tüm Halo oyunlarından çok daha iyi bir iş ortaya çıkmasını umduklarını söylüyor. Bungie’nin iddialı açıklamaları ve Halo Reach için yapılan açık betadan sonra haliyle Halo fanları da Halo serisinin son oyununu merakla bekliyorlar. Neyseki bu bekleyiş uzun sürmeyecek.

Bungie, Halo Reach’in çıkış tarihini açıkladı: 17 Eylül. Evet, 17 Eylül itibariyle oyun dünyasının en büyük FPS markalarından birinin (Microsoft ile Bungie yeni bir antlaşma yapmazsa) tarihe karıştığına tanıklık edeceğiz.

Son olarak, siz sormadan ben söyleyeyim; Halo Reach PC için geliştirilmiyor.

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

Bir cevap yazın