Halo 4 Mü Geliyor?

Bungie’nin Comic Con’da yaptığı açıklama kafaları karıştırdı.

FPS oyunlarında kendi kendini yenileyen sağlık sistemi, hızlı melee saldırı mekaniği ve kalın ince arası gidip gelen sesleriyle sağa sola küfürler eden sivilceli ergen modasının önünü açan Halo serisinin yaratıcısı Bungie, 14 Eylül’de raflara çıkacak Halo: Reach’ten sonra artık yeni bir Halo oyunu geliştirmeyeceğini açıklamıştı hatırlarsanız. Hatta Bungie üzerinde çalıştığı yeni IP için de 10 yıllığına Activision ile anlaşmıştı.

Herkes 14 Eylül’de çıkacak son Halo oyunu Reach’e kilitlenmişken oyun direktörü ve baş yazarı Frank O’Connor, San Diego Comic Con’da kafaları karıştıran bir açıklama yaptı:

“Master Chief’i son kez görmediniz.”

Halo: Reach’in 2001’de piyasaya çıkan ilk Halo oyunu Combat Evolved’in öncesinde yaşananları anlatacağını ve Master Chief’ın hikayesi yerine elit askerlerden kurulu Noble 6 takımının  Covenant ve Dünya arasındaki son savunma hattı olan Reach gezegenindeki ilk savaşına odaklanacağını biliyorduk. Peki Halo markasına yakın kalmak için geçtiğimiz aylarda Bungie’den ayrılarak Microsoft saflarına katılan Frank O’Connor’un bu açıklaması ne anlama geliyor?

Açıkçası akla ilk gelen olasılık, Master Chief’in Halo: Reach’in sonunda görünecek olması (ki bu iddialar daha önce de çıkmıştı). Ancak O’Connor, Microsoft’un yeni bir geliştiriciyle dördüncü bir Halo oyunu hazırlığı içinde olduğunu ima etmiş de olabilir. Hatta bu sözler, Halo filmiyle ilgili ilk detayları çok yakında öğrenme şansına ulaşacağımızı müjdeliyor da olabilir pekala. Sanırım Halo cephesinde neler bittiğini öğrenmek için çok da uzun bir süre beklememiz gerekmeyecek.

Bir cevap yazın