Half-Life 3 Spike TV 2011 Video Oyun Ödülleri Töreninde Duyurulabilir

Bu sefer basit bir söylentiden fazlası olabilir…

Bıkmadan usanmadan bekliyorsunuz biliyorum, çılgınlar gibi istiyorsunuz… Her ne kadar zaman zaman Valve’a kızsanız da, tam bir yılan hikayesine dönen yeni Half-Life oyunu için beklentiniz bir an olsun azalmadı. Son günlerde ortalıkta dolaşan söylentiler doğruysa, mutlu sonun çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Zira bugünlerde hemen herkes Half-Life 3’ün 10 Aralık’ta düzenlenecek Spike TV Video Oyun Ödülleri (VGA) töreninde kısa bir CGI video eşliğinde resmen duyurulabileceğini konuşuyor.

Bütün bu söylentilerin çıkış noktası ise Monday Night Combat’ın geliştiricisi Uber Entertainment’tan Chandana Ekanayak’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı resim ve Twitter mesajı:

Half life 3 tshirt

Tüm söyleyebileceğim, bu tişörtü yerel oyun geliştiricileri etkinliğinde bir Valve çalışanının üzerinde gördüm.

Tabii söz konusu söylentiler Valve ile ilgili olunca ihtiyatlı davranmakta fayda var. Zira artık hepimiz çok iyi biliyoruz ki; Valve bu tip muzurluklar yapıp oyunseverlerin duygularıyla oynamayı çok seviyor. Hatta bunda da oldukça başarılı oluyor diyebiliriz. Anlayacağınız ortada bir duyuru planı olmasa da, tişört bastırıp milleti heyecanlandırmak istemiş olabilirler.

Bu söylentileri asıl inandırıcı kılansa, Spike TV Video Oyun Ödülleri töreninin geçtiğimiz yıllarda da birçok büyük oyunun resmi duyurusu için seçilmiş olması (Skyrim mesela). Yani Valve da yıllardır merakla beklenen Half-Life 3 duyurusu için benzer bir tercih yapmış olabilir pekala.

Şimdilik 10 Aralık’a kadar beklemekten başka bir çaremiz yok gibi. Son birkaç yıldır sürekli beklediğimizi düşünürsek bu pek zor olmasa gerek. 🙂

3 Yorum

Bir cevap yazın