Half Life 2: Freeman Yine Başa Dönüyor!

Bu levye çok uzun zamandır kullanılmayı bekliyordu. "Titre ve kendine gel Bay Freeman. Uyan ve cesetlerin kokusunu al." Gman HL2

Bu levye çok uzun zamandır kullanılmayı bekliyordu. “Titre ve kendine gel Bay Freeman. Uyan ve cesetlerin kokusunu al.” Gman HL2

Half Life 2, bizi iki büyük karar vermek zorunda bırakarak, en sonunda elimize ulaştı. İlki incelemeyi kimin yapacağıydı? Her iki oyun editörü de Bay Freeman’ın uslanmaz birer fanatiğiydi. İkincisi ise, incelemeyi herkesi geride bırakmak için aceleye mi getirmeliydik yoksa sakin sakin oyunu inceleyip kendimizi rüzgarın akışına mı bırakmalıydık? İlki için kolayca bir çözüm bulduk. Her iki oyun editörümüz de oyunun kendi paylarına düşen kısmını inceleyecekti, fakat kimin hangi konuyu inceleyeceği konusunda kura çekmeleri gerekiyordu.

Pek çoğunuzun bilgisayarlarınızın karşısında, Steam tarafından kilitlenmiş, gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyununun, gece yarısını geçip de duyurulması için sabırsızlıkla beklediğinizi tahmin edebiliyoruz. Sonuç olarak bu oyunun fanatiği olarak bizde kararımızı oyunu iyice inceleyip size şimdiye kadar çıkmış en ayrıntılı oyun incelemesini sunmaktan yana kullandık. Kesinlikle tükendik, bunun sebebi hem çok iyi bir inceleme yapmak istememiz hem de çok uzun bir bekleyişin gerçekleşmesi sonucu oluşan yorgunluktu. Oyunu çok dikkatli oynayarak size en fazla ayrıntıyı sunabilmek için, bütün kanalizasyon deliklerine girdik, bütün headcrab’leri (kafayengeçlerini ) yok ettik ve gördüğümüz bütün pheropod’lara (bir çeşit silah) bastık. Tamam, bütün pheropod’lar değil ama neredeyse hepsine. Her iki editörün de yazdıklarını okuyun ve oyun hakkında en önemli bilgilere ulaşın.

Karakterlerde Darren

"Ayna, duvarda ayna var. Bir dakika.. City 17'de hiç ayna yok."

“Ayna, duvarda ayna var. Bir dakika.. City 17’de hiç ayna yok.”

Oyunun ana karakteri olarak Gordon Freeman’ı yönetiyorsunuz. MIT’den Teorik Fizik üzerine PhD derecesi ile mezunsunuz, aklınızda pek çok şey var fakat bir tek kelime bile konuşmuyorsunuz. Black Mesa Araştırma Üssü’nün kurtarıcısı olarak kendinizi City 17’de buluyorsunuz ve eski dostlarınız insan ırkının kurtulması için yine savaşıyorlar.

Bir cevap yazın