Half Life 2 Episode 3 E3 2010’da Boy Göstermeyecek :(

Bundan iki gün önce sevgili meslektaşım (oha) Uğur Yurtsever’in Half Life Episode 3’ün E3 2010’da boy göstereceği ile ilgili yazdığı haberi okuduk hep birlikte. Sevinçten donlarımızı kafamıza giyip evin içinde tur atmaya başlamıştık ki ne yazık ki Gabe Newell’dan kötü haber geldi. Gabe Newell’in konu hakkında yaptığı açıklama şu:

Sahte.

🙁

17 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  “Ancak bugün basına sızan görseller gerçekten bir anlam ifade ediyorsa, Valve’ın sihirli şapkasından E3 2010 için bir Half Life 2: Episode 3 şovu çıkacak demektir. Yani kimsenin kızmasına gerek yok; en azından şimdilik. :)”   demiştim.

  Yani isterseniz şimdi kızmaya başlayabilir veya 14’ü için Portal 2 yerine konan sürprizi bekleyebilirsiniz…

 2. Ziyaretçi

  Valve Software en çok saygı duyduğum oyun firmalarından bir tanesidir. Bu firmayı özel kılan en büyük özelliklerden bir tanesi ; diğer firmalar gibi aç gözlü olmamasıdır. Her 6 ayda bir sırf para kazanmak için oyun çıkarmazlar. Ancak Half-Life serisini bir an önce bitirip kendilerine yeni bir vizyon getirmeleri lazım. Portal ve L4D bunlara iyi bir örnekti fakat daha yaratıcı olmalarının zamanı geldi diy düşünüyorum.

 3. Uğur Yurtsever

  Aslına bakarsanız Half-Life 3 de yeni bir şey değil. Gabe, çok önceki röportajlarında da sıradaki Half Life oyunu diye bahsediyordu. Aslına bakarsanız Episode 3 bir anlamda çok önceden de üstü kapalı bir şekilde iptal edilmiş olabilir ve projenin de HL3’e çevrilmiş olması kuvvetle muhtemel.

  Yani Gabe’in yayınlanan bu postere yalnızca “fake” demesi, E3 2010’da bir Half-Life görme ihtimalimizi tamamen yok etmiyor. Zaten bu oyun ya Episode 3 olacaktı ya da HL3.

  Valve’ın bu tip söylentiler çıkararak garip beklentiler yaratan bir firma olduğunu da hepimiz çok iyi biliyoruz.

 4. Selo

  HL3 Half-Life serisinin sonu olacak demişlerdi ve bu kadar erkenden Valve’nin bu seriyi bitirebileceğini sanmıyorum. Aynı şekilde Team Fortress 3 içinde çok erken özellikle Engineer için update daha yoldayken böyle bir şeyin olacağına pek ihtimal vermiyorum. Her ne kadar Opposing Force veya Blue Shift Valve tarafından geliştirilmiş oyunlar olmasa da bu tarz yan karakterlerle oynan bir oyunun çıkarılması daha mantıklı olabilir. Yada bakarsınız Left 4 Dead 8 fln çıkar :p

 5. Ziyaretçi

  ne gelirse gelsin inanın diger firmaların yaptıgından daha kötü gelmeyecek yada çok daha iyi  ancak eski efsaneleri canlandırmak çok zor bir iştir yapılırsa biz eski oyuncular bu durumda çifte bayram yapar …..

 6. ömer

  ARkadaslar hl1 hl2 ep1 ep 2 yi bitirdim..son olarak alexisin babası öldüü..orada bitti… böyle bırakacaklarını sanmıyorum kesinlikle devamı gelecek..yeni bi oyun beklemeyin serinin devamı gelecektir muhakkak..ben bu oyunu plazmada oynamak istiytorumm…beni bu oyun neden bu kadar çekti kendine…alxy e aşık olacagım nerdeyse…onu koruma hhissim oluştu.. 🙂 🙂 bazen acaba gordon freeman ın yerinde olsaydım diye düşünüyorumm 🙂 hayal gücümü çok seviyorumm..zaten hayal gücümüz olmasa oyundaki robotlar gibi olurduk..oyunu hayllerine katarak oynayınn…zevk katsayınızın artacagına eminimm..

Bir cevap yazın