Half Life 2: Episode 3 E3 2010’da Boy Gösterecek

Valve, çıkışını yılan hikayesine çevirdiği Half Life 2: Episode 3’ü E3 2010’da tanıtacak gibi görünüyor. 

Şimdi burada Half Life 2 ve “episodik” içeriklerinin başından geçen gülünç süreci uzun uzun yazarak oyun yaşamlarını Half-Life, Source oyunları ve Gabe Newell (!?) üçgeninin tam ortasında şekillendiren arkadaşların tepkisini çekmek istemiyorum. Ancak bugün basına sızan görseller gerçekten bir anlam ifade ediyorsa, Valve’ın sihirli şapkasından E3 2010 için bir Half Life 2: Episode 3 şovu çıkacak demektir. Yani kimsenin kızmasına gerek yok; en azından şimdilik. 🙂

Half Life 2 Episode 3 Freeman

14 Haziran ibaresi, iptal edilen Portal 2 oturumunu işaret ediyor sanki...

Hatırlayacağınız gibi Valve, daha önce 14 Haziran olarak belirlediği Portal 2 oturumunu üç gün önce iptal etmiş ve E3 2010 için başka bir sürprizlerinin olduğunu açıklamıştı. Bugün ortaya çıkan ve Half-Life serisinin sessiz kahramanı Gordon Freeman’ın soyadıyla birlikte 14 Haziran ibaresini taşıyan broşür tadındaki bu görsellere bakacak olursak, Half-Life 2: Episode 3’ün gül yüzünü E3 2010’da göstermesi neredeyse kesin gibi.

Peki bu yeni Half-Life 2 iterasyonuyla ilgili elimizde ne var? Valve’ın tombik patronu Gabe Newell’ın daha önce verdiği röportajlara bakılırsa, her şeyden önce bu oyun bir Episode 3 olmayabilir. Yani Valve, episodik içerik geyiğini bir kenara bırakarak karşımıza serinin yeni bir üyesiyle çıkabilir; Half-Life 3 gibi. Bununla birlikte oyunun ismi ne olursa olsun, korku öğeleri Half-Life serisine geri dönecek (Ravenholm tadında). Ayrıca tahmin etmenin pek de zor olmadığı gibi Gordon Freeman’ın sessizliği yine bozulmayacak.

Daha fazla detay için 14’ünü beklememiz gerekiyor.

Halfi Life 2 Episode 3 Freeman 2

7 Yorum

  1. GürcanBey

    Evet üçüncü ek paket yerine direkt devam oyunu(Half Life 3) gösterilebilir.Ben HL 3’ün uzun zaman önce yapımına başlandığını düşünüyorum açıkçası.

Bir cevap yazın