Hakkımızda

Bilgisayar donanımları alanında tüm dünyanın inceleme ve haberler için referans aldığı Tom’s Hardware Guide’ın Türkçe sürümüne hoş geldiniz. Tom’s Hardware Guide, teknolojiye tutkun BT profesyonelleri, bilgisayar donanım ürünleri veya hizmetlerini satın almak isteyen öncü kullanıcılar, hatta teknolojiyi geliştirenler için kapsamlı, ayrıntılı ve üst düzey makaleler sunar.

Türk kullanıcılar tarafından yıllardır “Tom Amca” olarak bilinen Dr. Thomas Pabst’ın 1996 yılında kurduğu Tom’s Hardware Guide, bugün güncel donanım teknoloji ve ürünlerinin bağımsız incelemelerinin yapıldığı en ünlü kaynak haline gelmiştir. Tom Amca’ya, sitenin engel tanımaz teknoloji gazeteciliğini sürdürmeye kendilerini adamış, tutkulu inceleme ve teknoloji editörlerinden oluşan geniş bir kadro eşlik etmektedir. Bu kadro sayesinde Tom’s Hardware Guide okurları, ilgilerini çeken ürünlere ilişkin tarafsız ve yetkin makaleler okuyabilmek, satın alma kararlarını daha kolay verebilmek için bu siteye güvenmişlerdir.

Tom’s Hardware Guide, her ay 60 milyonu aşkın sayfa ziyaretinde bulunan 2.5 milyondan fazla tekil ziyaretçisi ile internetin en gözde bağımsız donanım sitesidir. Alçak gönüllü bir siteyle işe başlayıp, dev adımlarla PC donanım endüstrisinin etkin bir gücü haline gelen Tom’s Hardware Guide, bugün ABD, Avrupa ve Asya’da faaliyet gösteren, 11 dilde yayın yapan büyük bir kuruluş haline gelmiştir.

Tom’s Hardware Guide, teknoloji gazeteciliğinin boyutunu değiştirmiştir.

Türkiye’deki donanım tutkunlarının çeşitli bilgisayar dergilerindeki yazıları, değerlendirme, deney ve incelemeleriyle yakından tanıdığı Volkan Ersoy’un girişimi ile Türkçe olarak da yayınlanmaya başlanan Tom’s Hardware Guide, dünyadaki 10. Tom’s Hardware Guide sitesi olarak Mayıs 2002 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Ocak 2004 tarihinde özgün THG içeriğinden yararlanma lisansı  KOMER Bilişim Sistemleri‘ne devredilmiştir. Firmamız özgün içerik sahibi Bestofmedia Group’un temsilcisi değildir ve iş ortaklığı bulunmamaktadır.

Yazı İşleri

Tom’s Hardware Guide – Türkiye yorumlarınızı ve görüşlerinizi almaktan mutluluk duyacaktır. Aşağıdaki listeden ilgili yazar veya bölümümüzle temasa geçebilirsiniz.

Tom’s Hardware Guide Türkiye editörleri yoğun iş tempolarından dolayı ürünler veya bilgisayar sorunları ile ilgili kişisel sorulara, kişisel yanıtlar veremeyebilirler. THG Türkiye bu konuda bağlayıcı bir söz verememekle birlikte, gönderilen ve iyi niyet kuralları çerçevesinde sorulan sorulara yardımcı olmaya çalışacaktır.

THG Türkiye’ye Katkıda Bulunmak İsteyenler İçin: THG Türkiye, THG’nin İngilizce sitesinden yaptığı çevirilerin yanı sıra kendi ürün incelemelerini de gerçekleştirmektedir. Kendisine güvenen ve gerekli bilgiye sahip kullanıcılar, çeviri, haber girişi ve benzer işlerdeki deneyimlerini göstermeleri kaydıyla ürün incelemesi konusunda THG Türkiye’ye katkıda bulunmak isterlerse bizimle iletişime geçebilirler.

Türkiye Yayıncısı

KOMER Bilgisayar Kom. Elk. Ltd. Şti.

Hamdi Kellecioğlu – Türkçe Site Yayın Sorumlusu

Çağıl Duman – Teknik Sorumlu

Tahir Meylani – Yazar

Uğur Yurtsever – Yazar

Talha Turhal – Yazar

Oruç Dim – Yazar

M. Gökhan Aktaş – Yazar

Doğacan Akdeniz – Yazar

Yeliz Altınay Kellecioğlu – Halkla İlişkiler, Reklam