Güvenlik & Gizlilik Uygulamaları ve Eklentileri

Tor Browser Bundle

Tor Browser

Tor (uzun hali The Onion Router) hayatına Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin internet üzerinde anonimliği sağlamak üzere hayata geçirdiği bir proje olarak başladı. Ancak artık ordu, gazeteciler, blog yazarları, aktivistler ve evet bazen de suçlular tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Tor, trafik analizi yaparak iletişimi takip etme işini zorlaştırmak için internet paketlerini birbirinden haberi olmayan yönlendiricilerden (router) geçiriyor. Bu sayede paketlerin izlediği rotayı baştan sona takip etmek zorlaşıyor. Tabi gizliliği sağlarken bazı şeylerden de ödün vermek gerekiyor; fazladan yönlendirmeler nedeniyle paketlerin aktarım hızı düşüyor.

Tor Browser Bundle paketi kullanımı ve kurulumu kolay taşınabilir internet tarayıcısı ve Tor ağına bağlanmak için gereken yazılımları içeriyor. Paketi kullanarak çevrimiçi etkinliğinizi biraz daha anonim hale getirebiliyorsunuz. Tabi paketin mükemmel olduğunu söylemek mümkün değil ama dikkatli kullanım alışkanlıklarıyla bir araya geldiğinde internetteki ayak izinizi ciddi oranda azaltabilirsiniz.

İndirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

5 Yorum

  1. LodOfHell

    arkadaşıma aynen katılıyorum sayın thgtr yönetimi, inceleme istiyoruz o kadar ekran kartı çıktı yeni oyun çıktı ben başka sitelerden okumak istemiyorum ki ben bu siteyi bir arkadaşımın bana söylediği incelemeyi ( Star Wars The Old Republic incelemesi burdan uğur beye tekrar teşekkür ediyorum bu arada )okuduktan sonra takip etmeye başladım sayın yönetim sizden rica ediyoruz reklamsa reklam verin bağışsa bağıs isteyin yardımcı olalım ne gekekiyorsa yapalım ben böyle kaliteli yorumcuları olan bir sitenin türkiye sayfasının kapanmasını istemiyorum yazımın ilgili mercilere ulaşmış olması dileğiyle iyi çalışmalar dilerim …

  2. Hamdi Kellecioğlu

    İlginize, güzel sözlerinize çok teşekkür ederiz. Emin olun sitenin canlanmasını biz sizden daha çok istiyoruz. Ancak şartlar bunun için yeterli imkanı ne yazık ki sağlamıyor. Reklam gelirleri kaliteli bir siteyi ayakta tutacak seviyede değil. Uzun süre dişimizi sıkıp elimizden geleni yaptık ancak şu an için yeni bir kaynak bulana kadar siteyi rölantide tutmaya karar verdik. Ara sıra elimiz değdikçe ilgimiz çeken yazıları yayınlamayı sürdüreceğiz. Gerekli kaynağı bulduğumuzda da siteyi yeniden eski günlerine döndürmeyi planlıyoruz. Bizim için şu an yapabileceğiniz en iyi destek Facebook ve Twitter sayfalarımızı beğenmek. Bu sayede bizi takip ederek yeni çıkan yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz.

  3. LodOfHell

    Belki komik gelicek size ama günümüzde twitter hesabı olmayan ender kişilerden biri olabilirim 🙂 ama sırf sitenin salahiyeti için twitter hesabımı açarak sizi takibe almaya karar verdim ve tekrar belirtmek isterim ki maddi manevi desteğe her zaman hazırım ve bu siteyi ciddi manada takip edenler de benimle aynı fikirdedir diye düşünüyorum umarım site yeniden o eski canlılığını en kısa sürede yeniden kazanır ve o eskiden heyecanla okuduğumuz incelemelerin yenilerini tekrar tekrar bitmek bilmeyen bir heyecanla yeniden okuyabiliriz 🙂 çünkü inanın bu güne kadarki karşılaştırmalar, istatistikler ve test etme şekli açısından hep merakla okumuşumdur incelemelerinizi ve sizden çok şey öğrendim, yenilerini de görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum eski bir star wars hayranı olarak güç sizinle olsun thgtr ekibi 🙂

Bir cevap yazın