Günün Videosu: Elektriği Kablosuz Olarak Aktarmak Mümkün Mü?

Nicola Tesla’nın yaklaşık 100 yıl kadar önce yapmaya çalıştığı şey, MIT’deki bir kuramsal fizikçi tarafından geliştirildi. Elektriği kablosuz olarak aktarmayı başardılar.

Gece geç saatte uyumaya çalışan bir profesör, eşinin pili biten telefonun biplemesinden rahatsız oluyor. 3 gece tekrarlanan bu olaydan sonra rezonansla enerji aktarımı konsepti ortaya çıkıyor.

Lafı daha fazla uzatmadan Eric Giler’in anlattığı bu teknolojiye bir göz atalım. Videoyu Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

6 Yorum

 1. Ziyaretçi

  mümkün mü den ziyade nikola teslanın yaptıklarını ne kadar ileri taşıyabilirler demek daha iyi olur. üstat zamanın çok ötesinde olmanın cezasını çekiyor.

 2. Ziyaretçi

  Üstat TESLA, yahudi olan Newton’un karalamalarının ve bütün bu vizyonunu bedelsiz dağıtmak istediği için yapılan baskıların sonucu beş parasız ve aklını kaçırmış şekilde öldü mirim.

 3. PcMaKeR

  Edisonun karışma sebebi: Doğru akım için yapılan yatırımlar ve edisonun geri kafalılığı. GE ile birlikte adamı çökerttiler. Noldu ama şuan herşey alternatif akımla çalışıyor. Alternatif akım olmasaydı her 50 metreye yükseltici koymak zorundalardı!

 4. Pysckopat

  Mısırlıların Giza piramidinde bu teknoloji kullanıldı nil altındaki akiferlerden alde edilen enerji pramitin aydınlatılmasında da kullanıldı araştırırsanız labirentlerde en ufak is bulamazsınız bu da ateşle aydınlatmanın olmadının göstergesidir. piramitin en tepesindeki altın üçgen prizma ki yeri boştur şuan. oda akımın kolaylıkla akmasını sağlamaktadır ana odadaki boşluk ise sanıldığının aksine lahit için yapılmamıştır zaten lahit in sığacağı büyüklükte değildir.

  bu teknolojiyi nikola tesla da kullandı. araştırırsanız sizde görürsünüz

Bir cevap yazın