Günün Videosu: Crysis 2’nin Muhteşem (?) Yapay Zekası

Crytek, yapay zeka konusunda tamamen çuvallamış gözüküyor.

Crysis 2 CoverCrysis 2 için yüksek puanlar havada uçuşuyor, öyle değil mi? Ailecek sevmediğimiz ve günde en az üç kere ziyaret ettiğimiz oyun siteleri, Crysis 2 için 10’dan geriye sayarken 8’de takılıyorlar. Çoğunun da 9’dan aşağı inemediğini biliyoruz. Peki, “balona biraz hava üfleyerek” bu kadar yüksek puan almak mümkün mü? Formül bu kadar basit mi?

Biraz gaz… Ve, tüm o şaşalı ve iddialı görsellerinin ardında yatan kaba tasarımı göremeyecek kadar kör olduk. Ama, Crysis 2’nin asıl sıkıntılı tarafı, Uğur’un da Crysis 2 incelemesinde üstünde durduğu gibi bir hayli sorunlu yapay zekası. Durumun vahametini anlatmak için bazen kelimeler yetersiz kalır ya, biz de olaya biraz görsellik katalım dedik.

61 Yorum

 1. Doğacan Akdeniz

  Okumak isteyebileceğiniz benzer yazılar kısmındaki ilk başlığın “Cevat Yerli: Crysis 2 Şimdiye Kadarki En İyi Yapay Zekaya Sahip Olacak” olması da ironik, değil mi 🙂

 2. Sahin

  Oyun çıkalı 2 gün oldu eleştirilere bak! Daha önce efsane yapımlarda hiçmi bug hiçmi yama görmedik. Bu sitedekilerin cryteke olan düşmanlıklarını anlamak zor. Aklıma gelen tek şey, heralde özel röportaj isteğiniz filan olduda sizi kaale almadı adamlar, gareziniden böyle yazıyorsunuz.

  Tüm dünya yanlış bir siz doğrusunuz!
  Tebrikler, böyle devam edin. Tom’s oyun bitmiştir benim için.

  • Tahir Meylani

   Black Ops’un kötü bir oyun olduğu konusunda daha önce bir iki yorum yapmıştım zaten. Bir tanesini paylaşayım yeri gelmişken.

   http://oyun.thgtr.com/oyun/fps/bana-ozgurlugu-degil-olumu-verin

   “Ne kadar Hollywood klişesi varsa Black Ops’da toplamışlar. Hele o bilmem kaç kere adamın elinden silahı kapma sahneleri… Elektrik panosundan çıkan prototip silahlar falan…”

   Zaten haberde de oyun sonunda yaşanan o mucize diyerek, olayın garipliğine vurguyu yaptığımı düşünüyorum.

 3. Ziyaretçi

  Video’ya yorum yapan biri demişki roket askeri olduğu için yanına gelen düşmana tepkiyi saçma veriyor, işi sadece uzaktan ateş etmek. İşlemciye olan yükü azaltmak için bu şekilde bir şey düşünülmüştür olabilir. Herneyse varsayım ama konsol veya cfg ile yapay zeka ayarları değiştirilebiliyor diye biliyorum. Bu tür videoların devam etmesi kaçınılmaz

 4. onur_

  ya bırakın allanızı severseniz. bir kerede şu fanboylar tarafsız olsun. oyunun mpsi tamamen oynanamaz durumda. tamamen. tüm sunucular kitleniyor. milletin xpleri siliniyo vs. bu mu yani 90’lar 100’ler alması gereken oyununuz. yapay zeka yerlerde falan. tarafsız olması gereken biri var ise fanboylardan başkası değil.

 5. neorunthe

  Bug denen bir şey var ki yama ile düzeltilebiliyor. -_- Mesela yine yüksek puan alan shogun 2 de benim gibi atlıları köyde kitlenen yok mu? Hadi ona da çamur atalım.

 6. XaeRo

  hakikaten nedir bu thgtr nin crysisle alıp veremediği? yapay zeka tamam kötüde bence biraz bekleyip, yamalardan, patchlerden sonra deyin diyeceğinizi? yılların evsanesi half-life 2 de bile bundan daha kötü yapay zeka “BUG” u çıkmıştı da conlsol menüsünden bir kod ile bu sorun giderilmişti? hatırladınızmı? yapay zeka donuyor kitleniyor hiç birşey yapmadan mal gibi bekliyordu? oyun yeni çıktı, belki bir yada 2 patchten sonra giderilecektir ki giderilmese bile bir siteye yakışmayacak bir üslub (bence!) tekrar ediyorum, belki oyun beklentileri ve özelliklede verilen sözlerin yanından bile geçilmemiş olabilir bu oyunda! ama thgtr son zamanlarda kişisel problemlerin siteyi etkilemesi hiç yakışmıyor!

 7. Uğur Yurtsever

  XaeRo, kişisel düşüncelerinizi anlayışla karşılıyorum. Hatta diğer tüm arkadaşların küfür ve hakaratlere varan yorumlarını da. Sonuç olarak burası “sanal” olduğu kadar “özgür” bir ortam. Biz de diğer sitelerin aksine insanlara özgürce yorum yapma hakkı veriyoruz okuyucularımıza. Yapılan yorumlar küfürlere kadar varmadığı sürecede de hiçbir yorum modere edilmiyor. Bu işin anlayışla karşılayıp saygı duyduğum yanı.

  Bu yüzden kalkıp da Crysis 2 incelemesiyle ilgili hiçbir ağır eleştiriye cevap vermedim. Zira benim vereceğim cevaplar incelememde açık bir şekilde mevcut. Kaldı ki birçok okuyucu da gerekli yanıtları vermiş.

  Ayrıca bu incelemeyi yazarken, gelebilecek acımasız eleştirileri de tahmin edebiliyordum az çok. Ancak biliyordum ki oyunlardan gerçekten bir şeyler bekleyen insanların da sesi olacağım. Eleştiriden korkacak veya oyun firmalarına yalakalık yapacak olsam, oyun incelemesi yazıyor olmazdım. 🙂

  Neyse, gelmek istediğim nokta şu: Bütün bunları anlayışla karşılayabilirim; ancak anlayışla karşılamayıp “asla” saygı duyamayacağım bir nokta var.

  Half Life 2’de bahsettiğiniz o bug (!), yalnızca oyunu “KORSAN” olarak oynayanların başına geliyordu.

  Daha fazla uzatmak istemiyor ve sevgiler diliyorum.

  Umarım birgün sizi de oyunlara saydıkları paranın karşılığını bekleyen güruhun içinde görebiliriz.

 8. mehmet taran

  Ne ara çıktı da bu kadar detaylı olarak yazı yazabiliyorsunuz anlamıyorum.. Bu olay vv@rez den indirilen beta sürümünden sonra yapılan değişiklerle düzeltildiğini göze alırsak Kendinizden utanmalısınız! Önce orjinal cd alın sonra düzgün bir yazı yazın!

  • Ziyaretçi

   Ulan andaval,bana iyi bak,ben thgtr editörlerinin sizin seviyenize düşmemek için içlerine attıkları küfürlerim.Crysis diyoruz burda,kaç saatlik oyun süresi var sanıyorsun sen?RPG mi inceliyoruz burda kardeşim?Çok sevdiğiniz ign,gamespot vs. dragon age 2’yi 5saatte incelerken bu adamlar itinayla full gameplay kasmadı mı?Ayağınızı denk alın!

 9. Tolga

  Uğurun yazısına destek konusu galiba bu:)))))
  Tahir bey gelen yorumlara sinirlenmiş olacak ki arkadaşını savunmak ve yazıya destek babında böyle bir konu açmış içinde ki tüm kini kusarak. :))))

  Üslübun daha seviyeli olması lazım.Gaza gelip bu kadar yanlı olarak oyun incelenmez ve kötülenmez. Bundan sonra da ciddiyete alınmaz incelemeleriniz ve sözleriniz.

  ” thgtr oyun ” kötü durumda onu söyliyeyim.

 10. hunter_77_

  bu site kesinlikle oyunun zayıf noktalarını bulmak için inceleme yapmış.
  tüm düynada incelemelere baktıgınızda genelde 9’un üstünde puan alan ve yapay zekasının cok iyi oldugunu söyleyen kaliteli siteler mevcuttur…
  türk sitelerinden de M.K pc labs 9.5 gibi puaana layık görmüş …
  dün oyunu bitirdim kesinlikle orjimal alınması gereken ve yapay zekası muhteşem bi oyun …arada sorunların yaşanması dogal cunku oyun oynuyoruz suan sorun yaşanmayan 1 tane oyun yoktur…Bu sanat eseri oyunu yerenlerin her zaman ps3 fanboyu oldugunu ve tum sitelerde böyle oldugunu hatırlatmak ısterım…
  böyle oyun birdaha gelmez tr seslendirmeside müthiş
  KZ3 gibi amatör olmamış:)))

 11. Ziyaretçi

  Türkçe seslendirme iyi mi? şaka mı yapıyosun? oyunun çevirileri bile kötü. anlamsız cümleler vs. ilk oyun bile daha iyiydi sanki

  yapay zeka, senaryo, gameplay… bilmiyorum. patch ile düzeltilir falan demişsiniz ama ne zamana kadar parasını ödediğimiz bir oyuna beta tester olmaya devam edeceğiz. beleş iş gücü ha. crytek bu hizmet karşısında para bile ödemesi gerek. ne salak yorumlar gelmiş böle ya. oyuna 9 verenler kadar 7 veren dergiler siteler falanda var. verilen örnek te pc labs. oyunun user score’ları çoktan 7’nin altına inmiş biçok yerde. 7’nin altına diyorum EA el atıp yükseltmezlerse

 12. Ziyaretçi

  ya eksikleri bulmak için yapılmış falan diyosunuz ama, bi inceleme başka ne için yapılır ki? ben oldukça tarafsız buldum yazıyı. taraf maraf denmiş hangi taraf bu kuzum?

 13. XaeRo

  half life 2 deki o bahsettiğim bugun sadece korsan sürümlerinde olduğunu biliyordum ama yazımda bilerek belirtmedim hani ana mevzuyu anlarsınız diye ama yinede düştünüz 🙂 ama anlatılmak isteneni anlamadınız. saygı duyarım. site sizin mekan sizin editör yönetici olan sizssiniz. bizim burda boş boş sabaha kadar da yazsak bu sitede en ufak bir değişiklik olmayacağını, bir yönetici/editörün hiç bir konuda haklı/haksız olsun geri adım atmıyacağını biliyorum. sanırım en büyük sorun saygı eksik bizde. nasılki oyuna yapılan acımasız eleştiriye hakları olmayan üslub ve küfüre varan yorumlarla, aynı şekilde editörlerin oyun incelemelerinde heleki gününde değil ise, incelediği oyunu yerden yere vurmayı, seveni fanları olduğunu bildiği halde umursamadığı bir thgtr ortamı mevcut. ben oldum olası Cod serisinden tiskinirim. son oynadığım modern warfare den sonra birdaha cod isminden uzak durdum. ama hep listelerde bir numara, tüm incelemelerde yerden göğe sığdırılamıyor. o yüzden cod haberlerine/ incelemelerine ne yorum yaparım nede bakarım. ama oyuncularına saygı duyarım ve hiç bir ortamda bu oyun beş para etmez demem, heleki sevenlerinin ortamında!.

 14. Uğur Yurtsever

  Bence bütün bu yaşananları birazcık abartıyorsunuz. Her şeyden önce kimse Crysis 2 için beş para etmez demedi. Ayrıca söylediklerinize saygı duymuyor olsak, diğer birçok site gibi işimize gelmeyen yorumları engelleme yolunu seçerdik. Kaldı ki dikkat ederseniz şu an yazdığınız cümleleri ciddiye alıp dile getirdiğiniz bir endişeye yanıt veriyoruz. 🙂

  • onur_

   bence artık şu yorum silip silmeme olayını dile getirmeyin. nası olsa bu tip yorumlar yapanlar için önemi falan yok bunun. bence mail isteme olayını bırakıp yorumları denetimden geçirseniz daha bile iyi olur.

 15. ziyaretçi

  adamla konuşurken arkasına geçiyosun
  adam sana dönmüyooooo
  baktığı yere bakmaya devam ediyo
  bu mu göklere çıkardığınız yapay zeka..
  seneler öncesinin half life’ı oynayın daha iyi..

 16. onur_

  evet bunu ben de fark ettim. half life 2’deki yüz animasyonları falan çok daha iyiydi. karkter sizi takip ediyodu falan siz etrafında dört dönseniz bile. crysis2 de karakterler öyle bi yöne bakarak konuşuyorlar.

 17. neorunthe

  Half life grafiğini ortaya atanlara sözüm : Half life çıktığında da kötü grafikliydi. Tabii ekranda sürekli kutu ve tuğla göründüğü için siz pikselle farkını anlamamış olabilirsiniz. İsterseniz bir unreal 2004 bakın aynı dönemde yada rainbow serisine (türkiyede pek tutmasada).
  “Yapay zeka konusunda tamamen çuvalllamış” şeklinde yapıcı eleştiri yapanlara bende aynı uslupla yazılarınız tamamen cuvallamış diyorum. Yapıcı olarak tabii…

 18. Ziyaretçi

  pes yahu fanatizm almış başını gitmiş. ne meraklıyız ya abartmaya makyaja süslere pullara. oyunlara eleştiri getirmenin kime ne yararı olur bilemem özellikle bu ülkede. ama görünüşe göre at gözlüklerini takıp işi futbol holiganlığına döken yorumlar yapmak birilerine çıkar sağlıyor.

 19. Gu Sel

  Crysis 2 incelemesini hiç bir yerde okumadım, menülerinide görmedim haliyle.
  Sanal zeka hatası hangi durumlarda ortaya çıkıyor?
  Acaba diyorum oyunda (varsa) seçtiğiniz zorluk derecesine göre sanal zeka böylebir saçmalık yapıyor olabilirmi? Yada aynı bölümü tekrar yükleyip her seferinde aynı sanal zeka hatası ile karşılaştınızmı?
  Karşınızdaki rakip tam olarakta hiçbir şey yapmadan beklemiyor, refleks olarak ağırda olsa yinede hasar veriyor. Bana CS:Source’te “easy/kolay” ayarını seçerek oynadığım “bot”ların davranışını hatırlattı.

  Herhangi bir açıklama/inceleme yapmadan “ahanda oyunun burası sökük, vurun abalıya” tarzı bir videoyu yayınlamanız (bence) haklı olarak oyuncuların tepkisini çekiyor. Madem tarafsızlıktan bahsediyorsunuz…

  • Tahir Meylani

   Kaygınızı anlıyorum, ama bu videoyu Crysis 2’nin yapay zekasını eleştirmekten çok eğlenceli ve ilginç bulduğum için yayınlandım. Yoksa hemen her FPS oyununda buna benzer yapay zeka hataları bulmak mümkün.

   Ayrıca, oyunu Veteran zorluk seviyesinde bitirdim, ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim; benzer hatalarla çok fazla karşılaşıyorsunuz; duvarın içine giren düşmanlar, havada asılı boruya takılan askerler, duvarın üstüne doğru sürekli bir koşuşturma peşinde olan uzaylılar v.s.

   Crytek’in ne yapmaya çalıştığını anlıyorum aslında. Sandbox oyun deneyimine çeşitlilik katarak üstün bir yapay zeka geliştirmeye çalışmışlar. Ama, böyle bir yapay zeka günümüzde mümkün değil. Daha kontrollü ve yer yer önceden programlanmış yapay zeka ile bu kadar ilginç durumlar önümüze çıkmazdı diye düşünüyorum.

   Üstelik, oynadığınız oyun Crysis 2 gibi büyük beklentiler sunan bir oyun olunca, bu tür aksilikler daha çok gözünüze çarpıyor. Zaten Crysis 2 için çok yüksek puan veren siteler bile yapay zeka sorunlarından bahsediyorlar.

   Son olarak, bu videoyu ben çekmedim, Youtube’dan bulduğum bir video bu. Youtube’da daha nice benzerleri var.

 20. senol

  net olan birşey var crysis serisi her zman dandik ti ve öylece gidecek silah ve çevre modellemelerinden tutunda gerçekcilik hissine kadar çok dandik en azından yaygarası kadar iyi oyun deil bu tip oyunların tek ve yegane kralı var battlefiled serisi gerisi yalandan oynanacak oyunlardır

  • Tahir Meylani

   O kadar da değil canım. Yine bir sizi görünce üstünüze ateş etme durumu var. Zaman zaman sayısal üstünlükle bizi zorladıkları da oluyor aslında. Sadece FPS mekaniklerini düşünürsek, oynanış zevkli bile diyebilirim.

 21. Nostromo

  Öncelikle belirtmeliyimki oyunu oynamadan önce THGTR oyun bölümündeki incelemesini okumuştum.
  İncelemede biraz haksızlık yapıldığı fikri oluşmuştu bende.
  Sonra oyunu kurup 5-6 saat oynadım.
  Grafikler konusunda çıta çok yüksek yine, yani çok iyi.
  Türkçe seslendirmeler ve alt yazılar eğer argo dan hoşlanıyorsanız iyi diyebilirim.
  Ama bazı yerlerde türkçe alt yazılar saçmalamış.
  Oyunun konusu ise yerlerde sürünüyor ne yazıkki. Bu kadar sığ bir konu ve devam oyunu olamaz bence.
  Ve ne yazıkki editör arkadaşın bahsettiği yapay zeka sorunlarıyla karşılaştım.
  Burnunun dibinde olmama rağmen görmezlikten gelmeler, duvara koşan uzaylılar/askerler, ve gözlerimin önünde SPAWN olan karakterler.
  Ha bide çok uzak mesafeden keskin nişancılık yetenekleri !

  Sonuç olarak bu oyun bende yeterince beta testinden geçmemiş gibi geldi.
  Sanki bir 6 ay daha üzerinde çalışılsaymış çok daha iyi olabilirimiş.

  herkese iyi oyunlar
  🙂

 22. BayNihayet

  Oyunu rastegele yerden yere vurmak için değil eksi yönleri olan bir oyunu bu yönlerini farkedemeyen kişilere tecrübeli yaklaşımlarla farkettirmek için bu ağır eleştirileri yaptığınızı çok iyi anlıyorum. Diğer arkadaşlar da umarım anlarlar. Ama onların da haklı olduğu nokta biraz acımasız olmanız.

  Ben oyunu ilk yama çıktıktan sonra satın aldım ve bu yapay zeka hatalarını çok nadiren gördüm. yama dan önce nasıldı bilmediğim için yorum yapamıcam. ama şu anda oyunu sindire sindire oynuyorum ve yapay zeka bazen gayet beni hayran bırakabiliyor. sapıttığı da oluyor. Ama Cevat Yerli o yorumu boşa yapmadı. Oyunda deneysel bazı yapay zeka etkileşimleri mevcut. misal kafasına varil attıp patlatığınız allien ın bir sonraki varil atışınızda kendini korumak için sağa zıpladığını gördüm şahsen. Demek istediğim yakay zeka müthiş! değil, sadece emek verilmiş, denenmiş, yeniliklere gidilmiş, olmayan kaçan noktalar olmuş. Ben düzeleceğine inanıyorum.

  Grafikleri beğenmemen konusuna gelince sadece saygıyla susuyorum. Bu nasıl görsel şölendir. Oyunun kendisi uğraşarak hazırlanmış bir ara demo gibi, sunum daha iyi olabilirmiydi? Daha iyi yapılabilirdi dersen gerçekten garezin olduğunu düşüneceğim.

  Hikaye klişe diyorsun da nası olsaydı, önemli olan hikayeyi ayrıntılarla değerlendirmek. 100 lerce metre ötede bi gökdelenin çökmesiyle bütün haritayı toz duman eden, düşmanı görebilmek için ısı görüşü açtığın bi oyun daha var mı, ki bütün oyun bu tarz eklemelerle sürüyor. Evet yine uzaylı işgali klişesi ama olay böyle klişe bi hikayeyi bu kadar güzel sunabilmekte.

  Multiplayer black ops un yerini tutamaz ama bunun da yeri ayrı. yeni çıkmış bi oyunun ping sorununu menü bug ını falan eleştirmek anlamsız olur. Biraz pişsin yeni nesil Quake olacak bence.

  Eleştirmekte haklı olduğunuz bütün konuları hayal kırıklığınız eşliğinde aşırıya vurduğunuzu düşünüyor yine de acımasızlığınızı mazur görüyorum.

  bence 9/10 u hakediyor.

  FANBOY DEĞİLİM!

 23. Ziyaretçi

  inceleme ve diğer yorumlar açık şekilde taraflı işte. merak ettiğim ise şu oyunu yerden yere vuranlar beğenmeyenler kendileri oturup bir oyun yapsalar ya. atıp tutmak kolay hadi yapın görelim. hem beğenmiyorsan da oynama kardeşim zorla mı oynatıyorlar sana?

  hem oyna hemde yerden yere vur hiç saygı yok saygı…

 24. Ziyaretçi

  Beğenmeyenler kendileri oyun yapsın ne demek. Bu kadar çocukça bir yaklaşım olamaz.
  Her şey eleştirilebilir ve eleştirenler daha iyisini yapmak zorunda da değildir. Eleştiri daha iyiye ulaşmak ve gerçekleri ortaya koymak için yapılır. doğası gereğide taraflı olur. tarafsız eleştiri diye birşey olmaz. 🙂 ön yargısız eleştiri olur ancak. aynı şey değildir. Hiçbir şey eleştirilmeyecekse hükümetler de eleştirilmesin, öğretmeni de eleştirmeyin, ygs’nin içine eden ösym’yi de eleştirmeyin. Bunları biraz büyüyünce sen de anlıcaksın 🙂
  Crysis 2ye gelecek olursak berbat bir oyundu. tek kelimeyle berbattı. böyle düşünen insanların olması uykunuzu kaçırıyorsa yapacak bişi yok. bir psikoloğa görünün

 25. Ziyaretçi

  kardeşim senin düşman olduğunu anlıyor mu anlıyor saldırıyor mu saldırıyor hem de roketatarla daha ne istiyorsunuz beğenmeyenler daha iyisini yapsın onu oynayalım…

 26. Halit

  maksaat kötülemek, bak benim sorduğum sorunun cevabını veremediler. öyle sahnelerden ben başka oyunlarda onlarca bulurum, fakat bunlar kafayı takmış kendi oyunlarını kötülmeye, sonra Türk oyun sektörü neden gelişmitor diyorlar. sizlerin yaptığını elin yabancısı yapmıyo, sizler varken düşmana ne gerek var, içimizdeki İrlanda lılar

 27. gouranga

  Çoğunuz pod-bot, nn-bot terksiniz yapay zeka deyince, yazdığınız yorumlardan çıkan bu.

  İngilizce wikipedia:

  Crytek is a “>German<" video game company founded in 1999.Crytek's main headquarters are in ">Frankfurt, Germany<", with five other studios in ">Kiev, Budapest, Sofia, Seoul and Nottingham<" Bu da Türkçe wikipedia dan eklenti: Crytek'in profesyonel oyun geliştirici takımı; >>>>Avrupa’dan (503), Asya’dan (32), Amerika’dan (27) ve Okyanusya’dan (7) toplam 569<<<< çalışandan oluşmaktadır "Türk oyun sektörü"

  • Halit

   sen ne diyon la, destekliyon mu köstekliyo mu? yoksa ingilizce laf sokup hakarretmi ediyon? entellik mi yapmaya çalışıyon ne kanıtlayacan çok mu zekisin sen? bu istatistikleri vermekle amacın ne?

  • Sabertooth

   Merak etme reyis, ben araştırdım Almanya’daki Crytek ofisinin çaycısı Türk’müş. Görüyon işte adamlar hem en alt hemde en üst kademeyi Türk’lere ayırmışlar. Arayada Avrupa,Asya ortaya karşık garnitür atmışlar.

   Bu arada Crytek e destek veren bi dolu fanboy kardeşlerim, Şu Almancı tayfasına verdiğiniz desteği Çanakkale Boğaz Harbi projesine verseydiniz adamlar şimdiye belki çok daha ileriye gitmişti.

   Özetle: 80 lira verip aldığım oyunda görünmez olup CELL askerini uçurumun kenarına ittirerek atıp öldürebiliyorsam buna sadece güler geçerim. Ama bunu oyun çıkmadan önce Crysis en akıllı yapay zeka ya sahip olacak diyen bir yapımcının oyununda görürsem o zaman pek ala yapacağınız oyunu….. ” derim.

   • Halit

    bende seni …….la o zaman. komuyu ben açtım, hemen salça oldun dahaönce aklın nerdeydi entel.

 28. Sabertooth

  Halit’e kızıyonuz falan ama bakın nasıl da haberi giren editörmüşcesine sahipleniyor. Mart ayında tartışması yapılmış oyunu temmuzda hortlattın diye sana mı kaldı yani konu?

  Soruna gelince sen ve lazboy bu siteye peydah olduğundan beri sitenin eski tadı pek kalmadı bende artık düzenli girmiyom. Anca işte zaman geçsin diye falan. ondan gözümden kaçmıştır.

  Entel mi? yok canım o senin cahilliğin.

  THG’ye not: yanıtla butonuna basarak yaptığımız yorumların yanıtlanan yorumun altına değilde en alta gitmesine bir çözüm bulursanız sevinirim. Sonra Gourangaya yazdığım mesajı halit üstüne alınıyor.

 29. Abdül

  arkadaş en kolaya girmiş böyle şeyler konuşuyosunuz girin zora sizi yürütyolarmı hiç oyunu aşağılamak için her şeyi adamlar full Türkçe yazı ve sesi getirmiş vermiş size berbat bi oyun olsa bile severek oynuyorum demeniz lazım yazık

 30. Ozgur

  hahaha lan sizde hile var SA:DAS:D oyüzden sizi görmüyor o yani ölğmsüzğü açmışsınız ölümsüzlüğü açınca sizi arada görmüyorlar SA:dAS:dASD: beyin özürlüsünüz yeminle AD:S

Bir cevap yazın