Güneş Enerjili Bikini İle Telefon Şarj Edilebiliyor

Amerikalı tasarımcı Andrew Schneider iletken iplikler kullanarak foto-voltaik panelleri Solar Bikini’ye dikmiş. Ortaya çıkan ürünle güneşlenirken küçük aygıtları şarj etmek mümkün.

Güneş Enerjili Bikini

Güneş Enerjili Bikini

Schneider’ın söylediğine göre bikinide kırktan fazla kâğıt inceliğinde, esnek foto-voltaik panel kullanılmış. Normal bir bikini üzerine yumuşak iletken bir iple panellerin tek tek dikilmesi yaklaşık 80 saat sürmüş. Bikininin fiyatıysa 200 $.

Solar Bikini’ye takılı olan bir USB bağlantısı sayesinde güneşlenirken telefon, mp3 çalar gibi küçük cihazlar şarj edebiliyor. Denize girmeye izin vermeyen bir bikini olmaz; cep telefonunuzu takılı unutmadığınız sürece bu bikiniyle suya girmenizin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Tabi sudan çıktıktan sonra USB bağlantı ucunu kullanmadan önce kurulamanız gerektiğini de hatırlatalım.

Güneş Enerjili Bikini

Güneş Enerjili Bikini

Andrew Schneider şu an için sadece bayanlar için üretim yaptığını belirtiyor ancak erkek müşterilerin de fazla beklemesine gerek kalmayacak. Zira Andrew, sıcak yaz gününde bir kutu birayı soğutabilen erkek mayosu üzerinde çalışmaya başlamış bile.

1 Yorum

Bir cevap yazın