Güncellendi: PowerColor’dan çevre dostu HD 5750

Güncelleme: Ürün hakkında yeni bilgileri yazının altında bulabilirsiniz.

PowerColor, HTPC meraklılarını hedefleyen yeni HD 5750 modelini duyurdu: HD 5750 Go! Green. PowerColor, kartın duyurusunu yaptı ancak ürünün özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. 6-pin PCI-Express güç bağlantısının olmayacağı bilgisini göz önünde bulundurursak kartın standart hızlarda hatta belki daha yavaş ve normal olarak daha sessiz çalışacağını söyleyebiliriz.

PowerColor HD 5750 Go Green

TUL CEO’su Ted Chen, konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Düşük güç tüketimi eşittir daha az karbon üretimidir. Bu yüzden Go! Green serisini öncelikli olarak  ürettik . PowerColor Go! Green HD5750 endüstrinin dönüm noktasıdır, sadece daha sessiz oyun ortamlarına yüksek performans sunan bir çözüm değil aynı zamanda enerji tasarrufudur.  Biz yeni ve ilham verici ürünleri geliştirme yoluna liderlik ediyoruz, bu bizim sınıfımızdaki liderlik yerimizi pekiştirmektedir.

Aslına bakarsanız PowerColor bültenle birlikte ürünün resmini göndermemiş (sadece kutu resmi var). İnternette yaptığımız aramada da ürünle ilgili pek bir bilgiye ve resme rastlayamadık. Bu durum ürünün kısa bir zaman içinde satışa çıkmayabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak ürünle ilgili aklımızda şu bilgiler kalıyor: Düşük güç tüketen ve sessiz çalışan, daha çok HTPC’leri hedefleyen ancak giriş seviyesi oyun performansı da sunan HD 5750 yongalı bir ekran kartı.

Yeni Bilgiler

PowerColor Go! Green HD5750 referans kartlara gore %21 daha az güç tüketiyor, böylece kart başına her yıl 103 kg daha az karbon üretiyor.  Bunun anlamı 27 ağaç daha sera gazı etkisinden korunmuş oluyor. Go!Green HD5750, oyunlardaki performansından taviz vermeden çevreye dost bir çözüm sunuyor.

TUL CEO’su Ted Chen’in yaptığı açıklamada şöyle diyor:

Biz çevremiz için her zaman daha fazla ne yapabileceğimize bakıyoruz. Daha az güç, daha az karbon üretimi ve Go! Green serilerini üretiyoruz. PowerColor Go!Green HD5750 olağanüstü grafik performansı ile dizayn edildi. Aynı zamanda çevreye saygılı ve dünyayı koruyucu. Powercolor ile beraber daha yeşil bir dünyaya.

PowerColor Go! Green HD5750 Şubat’ta pazarda olacak.

Go! Green HD5750 Teknik Özellikler
Çekirdek Hızı 700 MHz
Bellek Hızı 1150 MHz(4.6 Gbps)
Bellek 1 GB GDDR5
Bellek Veriyolu 128 bit
Eyefinity Evet
DirectX® 11
CrossFireXTM Evet
Çıkışlar Çift DL-DVI / HDMI / Display Port

Bir cevap yazın