Güncellendi: Nvidia Optimus’u 9 Şubat’ta Duyuracak

Geçtiğimiz günlerde Nvidia’nın Optimus teknolojisini tanıtacağını duyurmuştuk ve bunun bir çeşit Hybrid SLI olabileceğinden bahsetmiştik. Nvidia yetkililerinden aldığımız yeni bilgilere göre Optimus bir Hybrid SLI teknolojisi değil. Ancak teknolojinin tam olarak ne olduğu konusunda ısrarlı sorularımıza rağmen net bir cevap alamadık.

Fazla ayrıntıya girmeden şunları öğrendik; Optimus, tamamen kesintisiz ve araya herhangi bir katman sokmadan Nvidia-markalı tümleşik GPU’ların bilindik GPU’lar kadar başarım sunmasına imkan tanıyan bir sistem olacakmış. Ve bunu yaparken dizüstü bilgisayarın pil ömrüne de ters bir etki yaratmayacakmış. Buradan Optimus’un bir şekilde performans gerektiğinde bunu sağlayabilecek bir teknoloji olduğu sonucuna varabiliriz. Ancak bunların hepsi şimdilik söylenti çünkü Nvidia bu teknoloji konusunda ağzını çok sıkı tutuyor.

Xbitlabs’ın haberine göre 9 Şubat’ta Nvidia bu ürünü tanıtacak. Ancak bunun da kesinliği yok. Nvidia bu teknoloji üstündeki örtüyü kaldırdığı zaman ayrıntılarını size aktaracağız.

Bir cevap yazın