Gülümseyen Kupalara Merhaba Deyin

Bu kahve kupaları keyfinizin kahyası olmaya aday.

Designboom‘un “Geleceğin Bilişimiyle Hayat” temalı Fujitsu tasarım yarışmasında rastladığımız “Smile Cup” (güleç kupa) adlı güzel fikrin sahibi Nikita Mokhirev. Bu etkileşimli kupa ile ruh halinizi gösteren yüz ifadeleri kullanabilmeniz, kısa mesaj gönderebilmeniz, saati görebilmeniz ve hatta basit oyunları oynayabilmeniz düşünülmüş.

Smile Cup - Güleç Kupa - 1

Smile Cup. Bu güleç kupa keyfinizin kahyası.

Kablosuz erişimli “Smile Cup” üzerine isimler yazabilir, reklam alabilir, mesaj yazabilir, kısacası aklınıza gelen her durumda yaratıcı birçok şey yapabilirsiniz. Kupanın sapında bulunan dokunmatik tuşları kullanarak önceden tanımlı bir yüz ifadesi seçebilir, çevrenizdekilere ruh durumunuzu belli edebilirsiniz. Dahası Bluetooth bağlantı sayesinde güleç kupanızı MP3 çalar, cep telefonu, televizyon gibi aygıtlar için uzaktan kumanda olarak da kullanabilirsiniz.

Smile Cup - Güleç Kupa - 2

Smile Cup neler neler yapmıyor ki...

Dünyanın farklı yerlerinde bulunan kupaların, Wi-Fi üzerinden internete bağlanarak, birbirleriyle etkileşime girebilmeleri de düşünülmüş. Bu güleç kupa ile çay-kahve içmenin, artık yalnızca çay-kahve içmek olmayacağı kesin. Eğer üretilebilirse tabii. Ancak kupanın tabanına yerleştirilmiş “beyni” umarız sıcak içeceklerden zarar görmez ve felç olmaz.

Smile Cup - Güleç Kupa - 3

Smile Cup çalışma prensibi.

1 Yorum

  1. LORDTEK

    Hannover CeBIT 2011’de de böyle şeyler vardı. Sorsan “intelligent technologies, flexible solutions, smart approach” eee ne yani? Sıfır! Ben böyle şeyleri benimseyemiyorum…

Bir cevap yazın